Tenis

Krejčíková se Siniakovou vyhrály Turnaj mistryň. Navrátilová plakala dojetím

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly! Poprvé v kariéře vyhrály Turnaj mistryň, a završily tak parádní sezonu, ve které ovládly French Open a pověsily si na krk zlaté medaile z Tokia. Ve finále v Mexiku porazily dvojici Hsiehová–Mertensová 6:3, 6:4, když za celý zápas ztratily pouze jedno podání.

Český pár do utkání vstoupil výborně, když si do stavu 3:2 držel podání a následně se mu podařilo soupeřky brejknout. Vzápětí sice Češky o výhodu přišly, ale to jim vůbec nevadilo, jelikož následující dvě hry šly na jejich stranu, a první set tak získaly v poměru 6:3.

Stejně dobře jako zakončily první set, začaly i ten druhý. Hned na první možný pokus vzaly soupeřkám servis a utekly do vedení 2:0. Náskok dvou gamů si pak udržely až do samotného konce, když se jim dařilo využívat své šance na síti, což je důsledek dlouhodobé úspěšné spolupráce. 

V závěru zápasu sice neproměnily mečbol a následně musely čelit dvěma brejkbolům soupeřek, které by se tím vrátily zpět do zápasu, ale těžkou situaci zvládly a zaslouženě si došly pro titul z Turnaje mistryň. 

Související obsah

​Obě české hráčky po utkání neskrývaly nadšení. "Atmosféra tady byla skvělá, moc jsme si užívaly, že tu můžeme hrát," zářila Kateřina Siniaková po utkání spokojeností. I díky tomuto triumfu navíc zakončí sezonu na pozici světové jedničky pro čtyřhru. 

Barbora Krejčíková následně při své děkovné řeči vzpomněla i na výročí sametové revoluce. "V roce 1989 jsme měli statečné studenty a občany, kteří vyšli do ulic a demonstrovali proti nedemokratickému režimu, který jsme tehdy měli. A díky nim a jejich obětem moje generace teď může žít v krásné zemi bez omezení a svobodně. Ráda bych jim za to poděkovala," řekla brněnská rodačka, která tím rozplakala i Martinu Navrátilovou, jež právě před komunistickým režimem utekla do USA.

Související obsah

Krejčíková se Siniakovou se staly prvním ryze českým párem, který dokázal Turnaj mistryň ve čtyřhře vyhrát. V minulosti se to sice povedlo Haně Mandlíkové, Heleně Sukové, Janě Novotné a Andree Sestini Hlaváčkové, ale všechny měly partnerku ze zahraničí. Martina Navrátilová pak ovládla závěrečný turnaj sezony už jako Američanka. 

Po tomto zápase se odehrálo ještě finále dvouhry, ve kterém Španělka Muguruzaová porazila Estonku Kontaveitovou 6:3 a 7:5, čímž taktéž dosáhla na svoji první trofej z Turnaje mistryň.

Krejčíková vzhlíží k Navrátilové, o které tvrdí, že je velká hvězda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události