Fotbal

Volal na mě "Jiříčky". Kovba byl můj první kamarád v Rusku, smutní Jarošík

Volal na mě "Jiříčky". Kovba byl můj první kamarád v Rusku, smutní Jarošík
Jiří Jarošík vzpomíná na zesnulého Denise Kovbu Zdroj: Profimedia

V pouhých 42 letech zemřel bývalý fotbalista Sparty Denis Kovba. Kromě Letné působil také v ruské Samaře, kde nastupoval v jednom týmu také s Jiřím Jarošíkem a Janem Kollerem. Právě Jarošík doporučil svému bývalému českému klubu, aby Kovbu koupil. Tragická zpráva o smrti bývalého spoluhráče a kamaráda Jarošíka zasáhla. "Je prostě neuvěřitelné, že takto mladý kluk a sportovec to nedá. Hrozně mě to mrzí," truchlí Jarošík v rozhovoru pro TN.cz.

Jiří Jarošík přestoupil do ruské Samary v roce 2008, když odešel ze skotského Celticu a v novém angažmá vůbec nikoho neznal. Právě s Denisem Kovbou si padl do noty. "Vzpomínám na něj velice rád, protože to byl asi první kluk, se kterým jsem se v Samaře skamarádil. Sedli jsme si po lidské a fotbalové stránce. Byla s ním sranda. Volal na mě vždycky ‘Jiříčky‘," vzpomíná Jarošík.

O půl roku později pak do Samary přestoupil také Jan Koller, a tak si měl Jarošík s kým popovídat i v rodném jazyce. Přátelství s Kovbou mu ale vydrželo. Nakonec to byl právě on, kdo běloruského záložníka do Sparty doporučil, když se o něj začala zajímat.

"Byli jsme v kontaktu. Sparta se mě na něj tenkrát ptala, tak jsem dal doporučení. Nakonec tam přestoupil a vyhrál mistrovský titul. Já zase musím říct, že mě povzbudil, abych šel do Španělska, protože jsme byli na jednom pokoji na soustředění se Spartou. Tak jsme si to vyměnili. Já jsem mu řekl o Spartě a on mi řekl o Španělsku. Pak jsme si i párkrát volali, protože dělal do fotbalu, tak jsme nějaké hráče řešili. Naposledy jsme spolu mluvili před půl rokem," říká Jarošík.

Související obsah

​Že je Kovba nyní v nemocnici, Jarošík věděl. "Dva tři dny zpátky jsem se dozvěděl, že je na jednotce intenzivní péče a že to nevypadá dobře. Samozřejmě jsem mu držel palce, protože to byl vždycky bojovník na hřišti.  A doufal jsem, že to zvládne, protože to byl vynikající sportovec. Bohužel to prohrál," říká Jarošík se zřetelným smutkem v hlase. "Je to prostě neuvěřitelné, že kluk v takto mladém věku (a ještě bývalý sportovec) to nedá," nechápe současný trenér Teplic. 

"Hrozně mě to mrzí i kvůli jeho rodině, protože měl také děti," uzavírá Jarošík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události