Fotbal

Bývalý hráč fotbalové Sparty zemřel na covid. Bylo mu 42 let

Velkou tragédii oznámil na svých sociálních sítích oficiální účet ruské fotbalové ligy. V pouhých 42 letech zemřel bývalý fotbalový běloruský záložník Denis Kovba, který v sezoně 2009/2010 hrál také za Spartu Praha, za kterou nastoupil celkem do čtrnácti utkání. Podlehl následkům covidu-19, když mu byla týden poskytována intenzivní péče.

Za letenský klub Kovba nastupoval v sezoně 2009/2010, kam jako volný hráč přestoupil z ruské Samary. Odehrál zde 14 utkání, ve kterých se gólově neprosadil. Kromě ligových zápasů dostal šanci i v evropských pohárech, kdy nastoupil do dvou zápasů kvalifikace Evropské ligy a do jednoho klání základní skupiny

Na Letné ale vydržel pouhý rok a po sezoně se opět jako volný hráč vrátil do Samary. V ruské nejvyšší soutěži nastoupil do 221 zápasů, ve kterých vstřelil pět gólů. Oblékal zde pouze dres Křídel Sovětů Samara, kde nastupoval také po boku Jana Kollera nebo Jiřího Jarošíka. 

Ve Spartě se Kovba setkal například s Romanem Hubníkem, Tomášem Řepkou, Wilfriedem Bonym nebo Václavem Kadlecem. Společnými silami dosáhli také na ligový titul, když Sparta skončila o jeden bod před Jabloncem. V Evropské lize pak Sparta skončila třetí ve skupině, když v rozhodujícím utkání nestačila na dánskou Kodaň. Kovba nastoupil v domácím utkání proti Kluži v základní sestavě a pomohl k výhře Letenských 2:0.

Související obsah

O tom, že je hráčův stav vážný, informovala Samara před týdnem, nyní se naplnily nejhorší předpoklady. 42letý záložník na následky covidu-19 podlehl. "Klub vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a přátelům Denise Kovby. Truchlíme spolu s vámi," sdělil ruský klub ve svém prohlášení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události