Další sporty

Narozeninová párty se změnila v tragédii. Hvězdě ragby zemřel syn

Narozeninová párty se změnila v tragédii. Hvězdě ragby zemřel syn
Ragbista Jannie du Plessis s manželkou a synem, který se utopil v bazénu při narozeninové oslavě. | Zdroj: Profimedia.cz/Twitter Toks van der Lindeho

V rodině jihoafrického ragbisty Jannieho du Plessise se udála velká tragédie. Při oslavě narozenin úspěšného sportovce se utopil jeho desetiměsíční syn. Že je nešťastná událost pravdivá, potvrdila místní policie i mužstvo Lions, kde ragbyový rojník v současnosti hraje.

Měla to být běžná oslava narozenin, místo toho se proměnila v horor. Devětatřicetiletý ragbista a bývalý hráč reprezentace Jihoafrické republiky Jannie du Plessis při ní přišel o syna, který se utopil v bazénu.

Tragédie se přihodila během párty přímo v ragbistově domě v Krugersdorpu poblíž Johannesburgu, jak potvrdila místní policie i du Plessisův současný klub Lions. Okolnosti úmrtí ale ještě prozatím nejsou známé.

"Mohu potvrdit, že se tragédie stala. Všichni jsme z toho zničeni. Je to soukromá věc. Dopřejme Janniemu a jeho rodině klid a prostor, aby se mohla se ztrátou smířit," uvedl výkonný ředitel Lvů Rudolf Straeuli pro server rugby365.com. Rodinu ihned začaly zasypávat kondolence. Od fanoušků, příznivců ragby, klubů i samotných hráčů.

Související obsah

​I když Plessis odehrál poslední zápas za národní tým Jihoafrické republiky (JAR) už v roce 2015, vzpomněli si na mistra světa z roku 2007 i hráči reprezentace JAR. Po utkání vyjádřil lítost nad du Plessisovou ztrátou například Duane Vermeulen.

"Budeme na ně myslet. Jsou to pro ně těžké časy, ale budeme za nimi stát a podporovat je," vzkázal. "Sharks vyjadřují nejhlubší kondolence Janniemu, Ronel a celé jejich rodině. Naše myšlenky a modlitby jsou v těchto těžkých časech s vámi," vzkázal jeden z hráčových bývalých týmů.

Du Plessisova rodina přišla o syna jen pár dní po jeho křtinách. Jannie a jeho žena Ronel mají ještě dvě dcery, Rosalii a Hele. Jannie je starším bratrem slavnějšího Bismarcka du Plessise. Odehrál 70 reprezentačních duelů za národní tým JAR a v roce 2007 se po boku mladšího bratra stal i mistrem světa. Po angažmá v Montpellieru a dvou týmech v JAR se přestěhoval v roce 2020 k Lions, kde hraje doteď.

Na začátku letošního roku zasáhla svět ragby jiná tragédie:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události