Další sporty

Slovák Sabbatini byl diskvalifikován. Důvod? Nálepka na holi

Slovák Sabbatini byl diskvalifikován. Důvod? Nálepka na holi
Zdroj: Profimedia

Slovenský golfista Rory Sabbatini nepřidá úspěch na golfový turnaj RSM Classic v americké Georgii. Po prvním kole byl totiž diskvalifikován kvůli porušení pravidel, konkrétně kvůli nálepkám na holi.

Sabbatini zahrál parádní první kolo. Na posledních šesti jamkách zahrál pětkrát birdie. Což se podařilo jemu a ještě jednomu golfistovi. Nicméně z úspěchu se neradoval příliš dlouho, jelikož krátce po konci úvodního kola přišla diskvalifikace.

PGA Tour uvedla na twitteru: "Rory Sabbatini byl diskvalifikován z RSM Classic kvůli porušení pravidla 4.1. – Sabbatini měl nevyhovující hlavu hole, se kterou kolo odehrál."

Související obsah

​Stříbrný olympijský medailista z Tokia si byl svého prohřešku vědom. Slovenský golfista neodstranil z hlavy jedné své fairwayové hole reflexní pásky, které se používají pro měření rychlosti úderu. "Jsou to takové malé reflexní samolepky. Hráči je používají, když trénují. On je prostě zapomněl sundat," řekl pro televizi Golf Channel John Munch, ředitel turnajů na PGA Tour.

Turnaj vede Sebastian Muňoz s deseti ranami pod par. Na čele je před čtveřicí hráčů, kteří ztrácí pouze jeden úder. Mezi nimi je i Zach Johnson.

Úspěchy asi jen tak nepřidá ani Tiger Woods, který měl letos vážnou autonehodu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události