LOH Tokio 2021

Místo medaile se řeší jeho tetování: Jsem znechucen, zlobí se olympionik

Místo medaile se řeší jeho tetování: Jsem znechucen, zlobí se olympionik
Zdroj: Profimedia

Měl být slovenským hrdinou, ale místo oslav stříbrné medaile z LOH 2020 přišla debata o záhadném tetování, připomínající symbol extrémistické skupiny. Nyní se k jeho významu rozhořčený golfista Rory Sabbatini sám vyjádřil.

Manželka jihoafrického golfisty, který v roce 2018 získal slovenské občanství, již vysvětlila, že se nejedná o triskelion neonacistického hnutí AWB. Tetování jsou tři písmena L, která zastupují anglická slova pro lásku, smích a věrnost. Nyní se k symbolu vyjádřil i Sabbatini.

 

“Na začátek bych se chtěl vyjádřit k těm šíleným obviněním, že jsem bílý extrémista. Zasáhlo mě to a jsem dotčený tím, že si někdo něco takového může myslet. Nikdy jsem s takovými skupinami neměl nic společného,“ začal olympijský medailista na tiskové konferenci.

Související obsah

Poté pokračoval slovy o tom, že za svůj život poznal mnoho kultur, lidí odlišné rasy či vyznání a vždy si podobná setkání užíval. “Mám respekt ke každému, takový jsem a tečka,“ řekl Rory Sabbatini.
 

“Bolí to, protože tohle měl být čas oslav. V Tokiu jsem reprezentoval Slovensko, cítil jsem hrdost, že jsem získal stříbro pro mou adoptovanou krajinu. Byla to cesta k inspirování mladých golfistů, aby šli za svými sny a nikdy se nevzdávali. Ale tento absurdní konstrukt mě učinil smutným a znechuceným. Je to ošklivé,“ vysvětlil své pocity. Svůj proslov a debaty o svém tetováním zakončil potvrzením manželčina vysvětlení – LLL.


Ne každý to s holí ovládá jako Rory Sabbatini. Tahle oslava nevyšla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události