Fotbal

Neuerův bývalý spoluhráč míří do vězení. Předstíral vlastní smrt

Neuerův bývalý spoluhráč míří do vězení. Předstíral vlastní smrt
Bývalý fotbalista Hiannick Kamba. Zdroj: Twitter Showbiz

Zinscenoval vlastní smrt a teď ho nejspíš čeká vězení. Bývalý fotbalista Schalke 04 Hiannick Kamba si údajně chtěl přilepšit vyplacením vysoké životní pojistky, a proto předstíral, že je mrtvý. Na podvod se ale přišlo a hráč, který svého času trénoval i s Manuelem Neuerem, stanul před soudem. Obviněný se proti nařčením brání, v rodné zemi ho prý unesli.

Fotbalovým světem hýbe zajímavá kauza. Jeden z bývalých hráčů německého Schalke byl obviněn z toho, že nafingoval vlastní smrt. V roce 2016 se totiž Hiannick Kamba vypravil na cestu do rodné Konžské demokratické republiky, kde údajně zahynul při autonehodě.

Jeho žena Christina von G. měla kvůli náhlé smrti svého muže obdržet peníze z životní pojistky, kterou manželé uzavřeli nedlouho předtím. Smlouva byla podepsána na více než 15 milionů korun a v případě náhodné smrti se měla zdvojnásobit. Když bylo ohlášeno Kambovo úmrtí, mohla tak Christina von G. údajně vyinkasovat až třicet milionů korun.

A právě to byl důvod, proč prý Kamba vlastní skon předstíral. Chemická firma, kde po konci kariéry pracoval, navíc domnělé vdově vyplatila další peníze – přibližně dva a půl milionu korun. Úřady začaly podezřelou událost vyšetřovat a došly k tomu, že Kamba chtěl vyzkoušet velmi chytrý pojistný podvod.

Související obsah

​Sám bývalý fotbalista se v roce 2019 vrátil do Německa a začal pracovat ve stejné firmě, která jeho ženě předtím vyplatila peníze. Není vůbec jasné, proč se podnik tak zachoval. Jisté je však to, že byl Kamba obviněn a prozatím nepravomocně odsouzen, a to na tři roky a deset měsíců.

Při vyšetřování se Kamba přihlásil na úřadě s tím, že je nevinný. Po příjezdu do Konžské demokratické republiky ho prý unesli a vzali mu všechny věci včetně peněz, dokladů a mobilního telefonu. Proto se prý nemohl zkontaktovat se světem.

Jedna z verzí se zabývá i teorií o tom, že Kambu nechaly unést jeho matka s manželkou. A to právě také kvůli pojistce. Únosci ho pak měli pohodit v džungli. Oba manželé ale přesto stanuli před soudem. Rozsudek na necelé čtyři roky pro oba zatím není pravomocný a obžalovaní mají možnost se odvolat.

Související obsah

​Kamba měl přitom kdysi našlápnuto na slušnou kariéru. V letech 2003 – 2007 nastupoval za mládežnické celky Schalke 04 a odehrál 19 zápasů za rezervní tým. Za áčko nikdy nenastoupil. V mládežnické akademii trénoval i s hvězdným Manuelem Neuerem.

V mládeži Kamba trénoval s Manuelem Neuerem, který se vypracoval ve hvězdu světového formátu. Takhle si třeba zahrál na záložníka:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události