Fotbal

Mrtvý fotbalista je naživu! Jeho falešnou smrt prý zařídila exmanželka

Mrtvý fotbalista je naživu! Jeho falešnou smrt prý zařídila exmanželka
Zdroj: Twitter T.Kia Wesley Jr./koláž TN.cz

Bývalý fotbalista Hiannick Kamba byl 9. ledna 2016 prohlášen za mrtvého. Tehdy devětadvacetiletý Konžan údajně tragicky zahynul ve své rodné zemi při autonehodě. Jeho smrt byla ale zfalšovaná a hlavní podezřelou se stala jeho exmanželka, která za smrt svého bývalého muže vyinkasovala od pojišťovny na životním pojištění šestimístnou částku. Teď se celým případem začala zabývat německá prokuratura.

První informace o tom, že Kamba žije, se objevily už v roce 2018. Tenkrát se Kamba v Kongu přihlásil na německé velvyslanectví se žádostí vrátit se zpátky za prací do Německa. Úředníkům už tehdy musel vysvětlit důvody své falešné smrti.
 

„Kamba uvedl, že ho jeho společníci nechali samotného ve vnitrozemí Konga. Vzali mu peníze, telefon, doklady, prostě všechno a ujeli,“ řekla německá státní zástupkyně Anette Milková, která se nyní případem zabývá. 

Podle ní je hlavní podezřelou Kambova exmanželka. Ta si totiž uvědomila, že na smrti tehdejšího manžela může vydělat. Pojišťovně dodala veškeré dokumenty, které Kambovu smrt potvrdily. Na oplátku vyinkasovala šestimístnou částku. Konkrétní hodnotu zahraniční média nezveřejnila.

 

Nyní je však obžalována z podvodu. Naopak Kamba má v případu vypovídat jako svědek.


Související obsah

Kamba se před nedávnem opravdu do Německa vrátil. Jeho žádosti bylo vyhověno a bývalý hráč juniorských výběrů Schalke 04, kde byl mimo jiné spoluhráčem Manuela Neuera, se usadil v městě Gelsenkirchen, kde začal pracovat jako chemický technik v energetické společnosti.

 

Ačkoliv pochází Kamba z Konga, vyrůstal v Německu, kam jeho rodiče utekli v roce 1986. O devatenáct let později (2005) však byli rodiče deportováni zpátky. Kamba v Německu zůstal, tehdy působil v mládeži Schalke 04.


Související obsah

Do hlavního týmu se ale nikdy neprobojoval a střídal kluby v nižších amatérských soutěžích. Naposledy hrál fotbal za VFB Hüls z osmé nejvyšší ligy. A právě tento klub na svých stránkách v roce 2016 informoval o jeho údajné tragické smrti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události