MMA

Michal Martínek v ACA padl. Zápas s estonským obrem trval půl minuty

Michal Martínek v ACA padl. Zápas s estonským obrem trval půl minuty
MMA zápasník Michal Martínek |

Český MMA zápasník Michal "Černovous" Martínek padl na galavečeru ACA 132 v Běloruském Minsku. Zápas těžké váhy s Denisem Smoldarevem trval 34 vteřin.

Martínek (9-3) do klece nastupoval plný sebevědomí. Naposledy po tvrdém boji zdolal Tomase Pakutinskase a i tentokrát chtěl domů přivézt vítězství. Urostlý Estonec Denis Smoldarev (17-8), který měří ke dvěma metrům a v kleci měl nad Martínkem značnou i výškovou převahu, však zápas ukončil dříve, než Martínek mohl předvést něco ze svého umu.

Soupeř favorita naplnil po půl minutě úvodního oťukávání, kdy vystartoval zběsilou sérii háků. Hák z přední ruky Černovous dokázal kontrolovat, soupeř však výpadem zkrátil vzdálenost a druhým úderem českého bijce, který zrovna stál v opačném gardu, trefil bicepsem do hlavy. Zpomalený záběr napovídá, že při útoku došlo i ke kontaktu hlavami. 

Martínek padl k zemi a po potvrzovacích úderech rozhodčí zápas ukončil. Bilance bývalého šampiona Oktagonu je v ruské ACA nyní jedna výhra a dvě porážky.

"Já si z toho beru ponaučení. Svět se ale nebortí. Neříkám, že je to pro mě příjemná prohra, je to nepříjemná prohra. Jít druhý hlavní zápas večera a takhle padnout je pocitově humus. Ať už kvůli sobě, nebo kvůli fanouškům, že jsem nemohl s ním praštit a ukázat, co jsem natrénoval," vyjádřil se Martínek v pozápasovém sdělení pro fanoušky.

Před ACA měl Martínek bojovat v PFL, angažmá ale zhatila pandemie covidu-19. Podívejte se na sestřih všech letošních titulových zápasů americké organizace:

Po Martínkově zápase přišel na řadu hlavní zápas večera o titul těžké váhy. Američan Tony Johnson (17-5) ukončil vítěznou sérii Muchamada Vachajeva (10-5-1) a oplatil mu brutální útok z předzápasového rozhovoru. Původem čečenský bijec tehdy Johnsona překvapil, když se rozhodl slovní výměnu zakončit pěstí.

Související obsah

Zápas na úvod přerušil eye poke (šťouchanec do oka), ale Johnson po krátké pauze pokračoval. Rozhodující úder přišel 47 sekund před koncem, Američan soupeře poslal k zemi kombinací přední-zadní a dílo na zemi dokonal sérií úderů.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události