Motosport

Hamilton opanoval Velkou cenu Kataru, šampionát nadále vede Verstappen

Ve Velké ceně Kataru zvítězil Lewis Hamilton Zdroj: Profimedia.cz

Souboj o krále letošní sezony formule 1 pokračoval Velkou cenou Kataru a po projetí cílové čáry se z vítězství radoval Brit Lewis Hamilton, jenž porazil svého největšího soka Maxe Verstappena. Pro třetí místo si dojel Fernando Alonso.

Dění okolo Velké ceny Kataru bylo zajímavé už před závodem, kdy byl za nerespektování žlutých vlajek při kvalifikaci potrestán ztrátou pěti míst na startovním roštu Max Verstappen. Z pole position odstartoval Lewis Hamilton a svou pozici si udržel stylem start-cíl.

Protože si průběžně vypracoval na zbytek závodníků velký náskok, nezměnila se jeho pozice ani po zastávce v boxech. Potrestaný Verstappen naopak rozjel stíhací jízdu a brzy figuroval na druhé příčce.

​Ve 33. kole si do té doby třetí Valtteri Botas způsobil defekt pneumatiky a propadl se pořadím. O osmnáct kol později ze závodu nakonec nuceně odstoupil. Poté si způsobil defekt pneumatiky také Nicholas Latifi a kvůli odklízení jeho vozu byl aktivován virtuální safety car. Toho využil Verstappen, který zajel do boxů, aby se pokusil získat bonusový bod za nejrychlejší kolo.

To se Nizozemci také povedlo. Pro triumf si suverénně dojel Hamilton, Verstappen skončil druhý. Třetí místo bral Fernando Alonso. V čele šampionátu zůstává nizozemský závodník, jenž si drží osmibodový náskok na Hamiltona. Pořadí Poháru konstruktérů vede Mercedes, druhý Red Bull ztrácí pět bodů.

3. Ferrari – 297.5b

S tímhle vozem bojuje Lewis Hamilton proti Maxi Verstappenovi o titul ve formuli 1:

TN.CZ

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6