Motorsport

Verstappen potrestán jen hodiny před závodem. Přišel o druhé místo na startu

Max Verstappen

Boj o mistra světa formule 1 tři závody před koncem sezóny graduje. Komisaři před Velkou cenou Kataru potrestali Maxe Verstappena za nerespektování žlutých vlajek ztrátou pěti míst a dvěma trestnými body. Spolu s ním potrestali také Valterriho Bottase.

Po kvalifikaci měl Verstappen startovat z druhé pozice, Bottas ze třetího a Carlos Sainz měl své ferrari rozjet ze sedmého místa. Krátce před závodem šli ale všichni tři na kobereček před sportovní komisaře.

Důvodem bylo nezpomalení během kvalifikace, když Pierre Gasly zaparkoval svůj vůz na krajnici poté, co mu praskla pneumatika. Tři jezdci ignorovali pravidla a při vyvěšení žlutých vlajek výrazně neubrali plyn. Verstappen se bránil tím, že se mu vlajky neukázaly na displeji, ale komisaře nepřesvědčil.

​Verstappen dostal za ignorování dvou žlutých vlajek maximální trest pěti startovacích míst a bude startovat sedmý, Valteri Bottas byl potrestán třemi pozicemi a jeho formule bude na startovacím roštu šestá. Sainz vyvázl bez trestu, neboť vlajka ještě nebyla vyvěšena.

​Kromě míst se komisaři rozhodli odebrat hříšníkům také body. Bottas přichází o jeden, Verstappen dostal trestné body dva. Nizozemskému pilotovi byl také smazán nejrychlejší čas, což je nově zavedený trest.

Z pole position bude startovat sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton. Ten ve Velké ceně Brazílie startoval po trestu z desátého místa, přesto dokázal závod vyhrát. Uvidíme, jaká překážka bude ztráta pěti míst pro jeho soka. Velká cena Kataru začíná v 15:00.

V Itálii souboj mezi Hamiltonem a Verstappenem vygradoval děsivou havárií:

TN.CZ

Extraliga: Kometa venku zdola Liberec 4:2

Bílí Tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. V druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a nadále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.