Boleslav zabrala a porazila Hradec, Hrachovina vynuloval Sparta

Mladá Boleslav porazila ve 25. kole Hradec Králové. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi po dvou prohrách v řadě zabrali a ve 25. kole hokejové extraligy si vyšlápli na hradecký Mountfield. Budějovický brankář Dominik Hrachovina vynuloval Spartu a jeho Motor zvítězil 2:0. Ve druhém utkání na lavičce Litvínova Vladimír Růžička prohrál, jeho tým nestačil na Brno. Výhru zapsali také Oceláři a indiáni z Plzně. Olomouc se radovala z triumfu nad Kladnem.

Nedělní 25. kolo Tipsport extraligy otevřel zápas Karlových Varů s Třincem, v němž Oceláři potvrdili roli favorita a jako lídr ligové tabulky oslavili vítězství. Dvěma brankami a asistencí se blýskl Andrej Nestrašil, který zamířil přesně ve 47. a 58. minutě.

Bruslaři z Boleslavi chtěli po dvou porážkách v řadě znovu bodovat, a to se jim také povedlo. Zápas s Hradcem byl ale hodně dramatický a rozhodlo ho až prodloužení. Vítězství Středočechů zajistil v 62. minutě Pavel Pýcha.

Prodloužení rozseklo i duel mezi Plzní a Vítkovicemi. Oba týmy se po základní hrací době rozešly smírným výsledkem 2:2, a tak přišlo pětiminutové nastavení. V 63. minutě napřáhl Michal Bulíř a rozhodl o výhře indiánů.

Olomouc přivítala Kladno a přestože brzy vedla o dvě branky, Kladno zabralo a drželo se soupeřem krok. Na čtvrtou trefu kohoutů už ale Rytíři nenašli odpověď a museli kousat porážku 4:3.

Vladimír Růžička na lavičce Litvínova nenavázal na úvodní výhru v roli hlavního trenéra a tentokrát se svým novým týmem prohrál. I když se v první třetině Verva ujala vedení, Plzeň dokázala čtyřmi trefami vývoj skóre otočit. Litvínov už jen kosmeticky upravil na 4:2.

Fanoušci Motoru zažili hokejový svátek, do Budvar arény totiž přijela pražská Sparta. Zatímco budějovický brankář Dominik Hrachovina deptal hráče soupeře výbornými zákroky, Salák ve sparťanské brance dvakrát kapituloval a Jihočeši se radovali z vítězství 2:0.

Výsledky 25. kola hokejové Tipsport extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 51. Vondráček (Plutnar, Martin Rohan), 52. T. Mikúš (Kracík) – 8. O. Šedivý (Dravecký), 12. Daňo (D. Musil, P. Vrána), 32. Kundrátek (Martin Růžička, A. Nestrašil), 47. A. Nestrašil (Martin Růžička, M. Doudera), 58. A. Nestrašil (O. Kovařčík)

BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 4:3p (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Jánošík (Kelemen, Fořt), 15. Kotala (Pospíšil), 30. J. Dufek, 62. Pavel Pýcha (O. Najman) – 19. Lalancette (McCormack), 27. Kevin Klíma (Jergl), 38. Kevin Klíma (Jergl, McCormack)

HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera 3:2p (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Blomstrand (Čerešňák), 28. Bulíř (G. Thorell, Blomstrand), 63. Bulíř (Čerešňák) – 17. L. Krenželok (Lakatoš, Roberts Bukarts), 58. P. Koch (Marosz)

HC Olomouc – Rytíři Kladno 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. V. Tomeček (David Krejčí, J. Káňa), 19. Ondrušek (J. Káňa), 26. Kunc (Dujsík, Řezníček), 36. David Krejčí (Ondrušek, V. Tomeček) – 22. M. Beran (K. Wood), 34. Zikmund (Plekanec), 45. M. Beran (K. Wood, Hlava)

HC Kometa Brno – HC VERVA Litvínov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 33. P. Mueller (P. Holík, R. Pavlík), 37. L. Horký (P. Holík, Meluzín), 41. P. Holík (P. Mueller, Zaťovič), 47. P. Mueller (P. Holík, Zaťovič) – 10. Balinskis (Jurčík), 58. V. Hübl (F. Lukeš, M. Chalupa)

HC Motor České Budějovice – HC Sparta Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Šenkeřík (L. Pech, Abdul), 47. Karabáček (M. Jandus, Hrachovina)

V létě získala Olomouc velkou posilu, proti Kladnu David Krejčí pomohl k výhře gólem a nahrávkou:

TN.CZ

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6