ženy

Fotbal není pro holky, ať se věnují plotně. Hrají, aby netloustly, říkají hráči Příbrami

Fotbal není pro holky, ať se věnují plotně. Hrají, aby netloustly, říkají hráči Příbrami
Fotbalisté 1.FK Příbram Zdroj: fkpribram.cz

Fotbalová Příbram udělala mezi svými hráči anketu, co si myslí o ženské kopané. Někteří ji uznávají a nemají s ní problém, ale někteří ji vnímají s vyloženým despektem a tvrdí, že by se ženy měly spíše věnovat plotně a že se na fotbal v jejich podání nedá koukat. Hráči středočeského klubu tak svoje kolegyně v kopačkách vůbec nešetřili.

Příbram se aktuálně krčí až na třináctém místě druhé ligy a s opětovným návratem do nejvyšší soutěže to vypadá zle. Naopak se musí obávat, aby nespadli ještě níže, protože na předposlední Žižkov mají náskok pouhé čtyři body.

Přesto si našli čas, aby pro své fanoušky na instagramu natočili krátkou anketu o tom, co si osobně myslí o ženském fotbale. Většinou se shodli, že fotbal v dámském podání je pro ně nezajímavý a že ženy by se měly věnovat jiným činnostem. 

"Každý dělá, co ho baví, ale mě se to úplně nelíbí," řekl záložník středočeského klubu Pavel Hájek. 

https://www.instagram.com/p/CWizDUQApXw/

Ještě příkřejší slova volil Hájkův kolega ze záložní formace Stanislav Vávra: "Bez komentářů. Já se k tomu vyjadřovat nebudu. Komentovat to nebudu a ony ať nekomentují nás a ne*erou se do nás. Tak."

Útočník Tomáš Dočekal si rovněž myslí, že fotbal není sport, který by ženy měly provozovat: "Není to asi úplně sport pro holky. Spíš by se měly věnovat víc plotně. Ale jako proč ne. Když je baví, tak ať ho hrají." S jeho slovy souhlasí také Tomáš Pilík: "Nelíbí se mi, no. Asi by měly dělat něco jiného."

Související obsah

​Většina názorů na ženský fotbal byla z příbramské kabiny negativní, ale našly se i pozitivní výjimky. "Rád se dívám na ženský fotbal," nechal se slyšet ghanský útočník Emmanuel Antwi. 

"Nemám s tím vůbec žádný problém, nevadí mi to. Sport jako každý jiný," přiznal záložník Karel Soldát. Trochu rozporuplný názor zastává Daniel Procházka, který se na konci svého proslovu rozesmál: "Ty holky taky umí kopat, takže každý by měl dělat, co ho baví. Takže můj názor je pozitivní. Měly by hrát fotbal, aby sportovaly a nebyly tlusté."

"Přeju jim, ať si ho hrají, ale taky mě moc nebaví, asi jako většinu kluků v kabině," řekl Filip Zorvan.

Související obsah

Na sociálních sítích si to od fanoušků pořádně slízli. "Kdyby se mě někdo zeptal, co si myslím o příbramským fotbale, asi bych mu řekl, že mi nevadí, ale nerad bych ho porovnával s tím chlapským," glosoval to jeden z komentujících.

"Takový to když je kluk z Afriky progresivnější a tolerantnější než většina kopaček v zemi, která se považuje za kdovíjak vyspělou," napsal další z nich. 

"I ty holky hrají líp než vy, na třináctém místě druhý ligy," nebral si servítky jiný fanoušek fotbalu. 

Související obsah

S reakcí přišla i nejslavnější česká hráčka, brankářka PSG Barbora Votíková: "Wow! Hezky, hoši, gratuluju! Osobnosti plné respektu, věřte mi, že po tomhle budete konečně slavní, o to se osobně postarám."

Doufejme, že fotbal v podání příbramských mužů bude fanouškům přinášet spoustu radosti a úsměvu na tváři, videem si totiž fanoušky na svou stranu nezískali.

Zápas mezi klubem Fiorentina a AC Milán fanoušky určitě bavil, protože viděli hned sedm gólů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.