Sparta zažila na Slovácku blamáž, Slavia rozdrtila Jablonec

Fotbalisté Slovácka se radují z gólu do sítě Sparty. Soupeře nakonec porazili 4:0. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Sparta v rámci 15. kola Fortuna ligy změřila síly se Slováckem a na půdě soupeře utrpěla těžký direkt. Domácí Letenským nasázeli čtyři branky a zvítězili 4:0. V dalším utkání se radoval Liberec, který porazil Karvinou, a také Pardubice, jež si poradily s Teplicemi. V podvečerním zápase přivítala Slavia Jablonec a Severočechy rozstřílela pěti góly. Dvakrát se trefil Ondřej Lingr.

Sparta byla v duelu proti Slovácku mírným favoritem, mužstvo z Uherského Hradiště však už v 16. minutě otevřelo skóre. Kohút poslal z pravé strany krásný centr do pokutového území, na který si naskočil Kalabiška a hlavou nádherně propálil Nitu.

Chvíli před koncem prvního poločasu Slovácko navýšilo náskok. Jurečka se probil do vápna a skvěle zacílil na zadní tyč. V 57. minutě se mohli domácí radovat ze třetí branky. Jurečka prodloužil balón na Daniela Holzera a ten dělovkou k bližší tyči navýšil vedení.

​Definitivní hřebíček do sparťanské rakve zatloukl v 85. minutě Cicilia a Sparta se vrací ze Slovácka bez bodů. V dalším utkání přivítala Karviná Liberec a před domácími fanoušky se dostala do vedení. Slovan ale následně dvěma trefami otočil výsledek. Nejprve se trefil Rabušic. Poté si naskočil na centr z rohového kopu Júsuf Hilál a definitivně zpečetil triumf Severočechů.

Pardubice si v duelu s Teplicemi vypracovaly dvoubrankový náskok, který držely až do nastavení druhého poločasu. V samotném závěru kosmeticky upravil skóre Martin Chlumecký a Východočeši brali všechny body.

​Slavia po reprezentační pauze navázala na kanonádu proti Pardubicím a odstartovala bitvu s Jabloncem ve velkém stylu. Už v 15. minutě poslal sešívané do vedení Peter Olayinka, který po Oscarově stříleném centru zacílil zcela přesně z malého vápna.

Chvíli po první půlhodině úvodního poločasu slávisté udeřili podruhé, když Stanciu našel pasem za obranu Jana Kuchtu, ten obešel brankáře a pohodlně dopravil míč do prázdné branky.

Ve 40. minutě si na povedený centr naskočil Alexander Bah a umístil svůj pokus k tyči. V gólovém představení pokračovali svěřenci trenéra Trpišovského i po přestávce. Na 4:0 navýšil vedení Ondřej Lingr. Stejný hráč v nastaveném čase zakulatil skóre a Slavia zvítězila 5:0.