Lyon bude pykat za láhev hozenou na Payeta. Domácí zápasy budou bez diváků

Olympique Lyon bude pykat za chování svých fanoušků v nedohraném duelu proti Marseille. Podle vyjádření francouzské fotbalové asociace (LFP) bude Lyon hrát své domácí zápasy za zavřenými dveřmi do doby, než se ukončí vyšetřování spojené s nedělním incidentem.

Nedělní zápas mezi domácím Lyonem a Marseille se hrál pouze čtyři minuty. Pak hostujícího Dimitriho Payeta zasáhla láhev vyhozená z tribuny a utkání bylo přerušeno. Hlavní rozhodčí Buquet následně rozhodl, že se zápas nakonec nedohraje.

"LFP důrazně odsuzuje násilnou agresi, kterou utrpěl Dimitri Payet během utkání Lyon–Marseille. Po tomto zbabělém útoku byl Dimitri Payet také terčem diskriminačních urážek," stálo v prohlášení francouzské fotbalové asociace (LFP).

​V pondělí pak disciplinární komise LFP rozhodla, že Lyon bude hrát své následující domácí zápasy v Ligue 1 bez diváků, a to až do vyšetření tohoto případu. Výsledek šetření by měl být znám 8. prosince, což znamená, že Lyon bude hrát před prázdnými tribunami minimálně v následujícím domácím zápase proti Remeši (1. prosince).

Extraliga: Kometa venku zdola Liberec 4:2

Bílí Tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. V druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a nadále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.