Fotbal

Fanoušek, který trefil Payeta lahví do hlavy, zná svůj trest

Fanoušek fotbalového Lyonu, který během zápasu proti Marseille trefil hostujícího hráče Dimitriho Payeta do hlavy, už stanul před soudem. Vinu přiznal jen částečně a již zná svůj trest.

Zápas francouzské ligy mezi Lyonem a Marseille sotva začal a už musel skončit. Důvodem bylo, že hostující Dimitri Payet byl před zahráním rohového kopu trefen lahví s vodou do hlavy. Rozhodčí zápas přerušil, a nakonec jeho dohrání úplně zrušil.

Fanoušek, který za to mohl, se po pouhých dvou dnech dozvěděl trest od soudu v Lyonu. Příznivci tradičního klubu soudce udělil půlroční podmíněný trest odnětí svobody. Soudce navíc navrhl, aby byl fanouškovi zakázán vstup na stadion Lyonu na pět let.

"Zůstávám pevně přesvědčen, že to nebylo v jeho úmyslu zranit Dimitriho Payeta. Rovněž neměl v úmyslu způsobit přerušení zápasu," řekl po vyřčení rozsudku fanouškův právní zástupce.

Související obsah

​"Zákaz vstupu na stadion je odůvodněný, bylo to nesportovní chování, které musí ze stadionů zmizet. On to ví a přijímá to," dodal obhájce. Sám fanoušek se za své chování omluvil a uvedl, že neví, co mu v tu chvíli běželo hlavou.

Zápas Lyonu s Marseille se tedy nedohrál, ale v Ligue 1 to letos není nic nového. Zrovna Dimitri Payet se v roli oběti fanoušků ocitl už dříve. Když chtěl Payet zahrávat roh proti Nice, fanoušci po něm házeli lahve s vodou a Francouz jednu hodil zpátky. Fanoušky tím vyprovokoval a několik desítek z nich vtrhlo na hřiště. Utkání se rovněž nedohrálo a opakovalo se s prázdnými tribunami. Nice bylo navíc potrestáno strhnutím bodu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události