Fotbal

Další divácké nepokoje v Ligue 1! Fanoušek trefil fotbalistu lahví do hlavy

Zápas mezi Lyonem a Marseille měl zakončit program 14. kola Ligue 1. Jenže opět došlo k fanouškovským nepokojům. Už ve čtvrté minutě byl trefen Dimitri Payet jedním z diváků lahví do hlavy a zápas byl ihned přerušen.

V úvodu zápasu šel Dimitri Payet zahrávat rohový kop, ale ten neproběhl. Z tribun přilétla od jednoho z fanoušků plná lahev, která trefila fotbalistu Marseille zezadu do hlavy.

Payet se ihned skácel k zemi a zápas byl přerušen. Fotbalisté Marseille v zápase nechtěli pokračovat a odmítli se vrátit na hřiště. Hlavní rozhodčí Buquet se následně rozhodl, že se zápas nedohraje.

Související obsah

K celé události už se vyjádřila Francouzská fotbalová asociace (LPF). "LFP důrazně odsuzuje násilnou agresi, kterou utrpěl Dimitri Payet během utkání Lyon – Marseille. Po tomto zbabělém útoku byl Dimitri Payet také terčem diskriminačních urážek," stojí v prohlášení.

"Přes tvrdost rozhodnutí Disciplinární komise LFP od začátku sezóny (stažení bodů, utkání za zavřenými dveřmi, uzavření tribuny) a práci s vládními orgány s cílem efektivněji trestat násilné osoby na stadionech jsou tyto nové vážné incidenty připomínkou toho, že za bezpečnost zápasů odpovídá domácí klub a místní úřady, které jsou v konečném důsledku odpovědné za obnovení nebo definitivní zastavení zápasu," píše se dále.

"Za těchto podmínek Liga nedoporučuje obnovit zápas Lyon – Marseille, jako tomu bylo v případě Saint-Étienne – Angers. V době, kdy se Ligue 1 těší obnovenému zájmu veřejnosti, tyto vážné opakované incidenty poškozují image šampionátu ve Francii i na mezinárodní úrovni. Po těchto nových mimořádně závažných skutečnostech se od zítřka naléhavě sejde Disciplinární komise LFP," je psáno v závěru zprávy.

Související obsah

​Fanoušek, který Payeta trefil, byl identifikován a okamžitě vyveden ze stadionu. Ještě předtím k němu přišel zřejmě jeden z šéfů kotle a neukázněnému divákovi dal facku.

Není to letos poprvé, co jsou ve Francii problémy s fanoušky. Už na začátku sezony v zápase Nice s Marseille byl opět terčem Payet. I tehdy byl zasypán sprchou různých předmětů. Po zásahu lahví ji hodil zpět mezi diváky a následně fanoušci vtrhli na hřiště. Zápas se tehdy nedohrál, Nice byl uzavřen stadion a OGC byl odečten bod. Duel 3. kola se odehrál znovu 27. října a skončil nerozhodně 1:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události