Další sporty

Univerzitní trenér podepsal gigantickou smlouvu, vydělá si jako McDavid

Univerzitní trenér podepsal gigantickou smlouvu, vydělá si jako McDavid
Zdroj: Profimedia.cz

Že je univerzitní fotbal stupínkem do nejkvalitnější ligy NFL? U hráčů ano, ale pro trenéry to tak vůbec být nemusí. Jedním z příkladů je Mel Tucker, který podepsal s Michiganem dlouholetou smlouvu a ta ho na Spartan Stadium udrží po další dekádu.

Mel Tucker, šéf střídačky na univerzitě v Michiganu, si za deset let vydělá astronomických 95 milionů dolarů (více jak dvě miliardy českých korun). Stane se tak jedním z nejlépe placených trenérů napříč všemi sporty. Podobné peníze bere například Connor McDavid, aktuálně nejlepší a nejvýdělečnější hráč hokejové NHL. McDavid si svou osmiletou smlouvou vydělá jen o pět milionů dolarů více. 

"Každý den se probouzím s pokorou, že jsem hlavním trenérem Michiganu," napsal Tucker v dopise zveřejněném na svém twitteru. "Je mi ctí pracovat po boku našich studentských sportovců, trenérů a zaměstnanců, kteří ztělesňují naši kulturu tvrdé práce, disciplíny a dokonalosti – na hřišti i mimo něj," dodal.

Související obsah

Pouze tři trenéři v NFL mají vyšší roční příjem, než bude mít lídr týmu Spartans. Je příhodné tedy říct, že trenér Tucker bude v několika následujících letech a možná i ve zbytku své kariéry v pořádné vatě. Michiganská státní univerzita má po jedenácti kolech devět výher a je na čtvrtém místě konference Big Ten.

Zatímco hráči se přes univerzitní fotbal snaží dostat do NFL, Tucker to měl naopak. V nejlepší lize světa trénoval defenzivy Clevelandu, Jacksonvillu a Chicaga a až nyní dostal svou životní smlouvu v univerzitní soutěži.

Velkou smlouvu v létě podepsal například hvězdný hokejista Alexandr Ovečkin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události