Devils kvůli zácpě čekali na soupeře. Nezodpovědné, řekl trenér po prohře

Zdroj: Profimedia.cz

Hodně nečekaná a netradiční situace na poměry NHL se přihodila hokejistům Minnesoty Wild. Ti cestovali na utkání proti New Jersey v předvečer jednoho z nejpopulárnějších svátků v USA – Dne díkůvzdání. Vážnost situace si hosté neuvědomili. Hrát se kvůli kolonám začalo téměř o půl hodiny později, zácpy především v New Yorku totiž stojí opravdu za to.

Hokejisty Minnesoty čekalo na Den díkůvzdání pořádné překvapení. Cesta do New Jersey z Manhattanu totiž nebyla vůbec jednoduchá. Holland Tunnel byl zavřený a řidič týmového autobusu musel hledat jinou cestu do cílové stanice, tedy do Prudential Center.

Nakonec mělo utkání čtyřiadvacetiminutové zpoždění a Minnesotě to moc nevadilo. První třetinu vyhrála 2:0, nakonec ale proti Devils triumfovala až v nájezdech. "Zažili jsme krásnou a malebnou cestu New Yorkem," pronesl útočník Wild Marcus Foligno. Naopak trenér domácích Lindy Ruff úplně nadšený nebyl. "Můj názor je, že je to z jejich strany trochu nezodpovědné," pronesl.

Naopak trenér Minnesoty se na toto téma moc vyjadřovat nechtěl. "Nezáleží na tom, stalo se. Když začne utkání, je naprosto jedno, co se stalo, či nestalo předtím," řekl Dean Evason. Utkání Wild nakonec ovládli po nájezdech, za domácí celek se na startu třetí třetiny prosadil Pavel Zacha, pro kterého to byla již osmá branka v sezóně.

Nájezdy proti New Jersey rozhodl Kevin Fiala, který se dříve v sezóně prosadil parádním gólem: