Fotbal

Pozor, pilotuje král. Soupeře Slavie do Prahy přivezla hlava státu

Již ve čtvrtek 25. listopadu čeká pražskou Slavii důležitý zápas o postup do jarní části Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu. Do hlavního města se chystá několik set fanoušků rotterdamského celku a někteří měli to štěstí, že je přepravil samotný král Vilém Alexandr Nizozemský.

Letecká společnost KLM si připravila pro cestující z Amsterdamu do Prahy pořádně překvapení. Druhým pilotem letu byl totiž Vilém Alexandr Nizozemský, král a nejstarší syn bývalé nizozemské královny Beatrix. Vilém si čas od času sedne do kokpitu Boeingu 737. 

I přes to, že král je velkým fanouškem amsterdamského Ajaxu, obešlo se vše bez nějakých vtípků a fanoušci Feyenoordu vzácnou návštěvu ocenili. Někteří dokonce říkali, že je nyní určitě fanouškem rotterdamského týmu. "Upřímně si myslím, že je nyní naším fanouškem," řekl stanici RTV příznivec, kterému se krále v kokpitu povedlo vyfotit. 

Související obsah

​Fanoušků cestuje do Prahy opravdu hodně, v Nizozemsku mají totiž zatím zákaz vstupu na stadion. "Uděláme z toho velkou párty," říkal další fanoušek. A to se zatím potvrzuje. Jeden z příznivců totiž zranil světlicí v centru Prahy cizinku. Policie posílila své řady a je v pohotovosti. Muže, který poranil turistku, už policisté zadrželi a za výtržnictví mu hrozí až dva roky vězení. Utkání se hraje v 18:45 a oba celky se mohou přiblížit k postupu do jarní fáze. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události