Další sporty

Filip Langer před MS: Chceme udělat medaili, dlouho doma nebyla

Na českou florbalovou reprezentaci čeká od 3. prosince mistrovství světa ve finských Helsinkách. A ve výběru hráčů Petriho Kettunena je i Filip Langer, který aktuálně hraje v nejvyšší švédské florbalové soutěži za Kalmarsund. Jak se těší na mistrovství a jaké jsou cíle?

Teprve 19letý útočník přiletěl do České republiky ve čtvrtek. "Let byl docela příjemný, ale na přestupu ve Stockholmu jsem byl na blbém terminálu. Byly trošku hoňky, ale jinak v pohodě," smál se dobře naladěný Langer.

Teď už ale s nedočkavostí vyhlíží následující světový šampionát. "Strašně moc se těším. Ještě když teď hraju ve Švédsku, tak je to pro mě speciálnější, protože se s klukama nevidím tak často. Jsme všichni velcí kamarádi," popisuje Langer, který je dodnes zapsán jako nejmladší střelec v historii české reprezentace, když se prosadil už v 15 letech.

Související obsah

"Každá reprezentační akce je specifická, jak si jdeme všichni za společným cílem. Je to vždycky hrozně speciální. Nejde ani popsat, jaký je to zážitek," rozplýval se.

Jaké jsou ale cíle českého týmu pro následující mistrovství? "Konkrétní cíl jsem si ještě nestanovili. To přijde asi až nyní na soustředění. Nicméně asi se nemusíme tajit tím, že chceme udělat medaili. Dlouho už doma nebyla a myslím, že domů prostě patří," prozradil jednoznačně odchovanec Tatranu Střešovice.

Pro Filipa Langera půjde už o druhé seniorské mistrovství světa. "Tým je oproti minulému mistrovství úplně jiný. To domácí mistrovství bylo tehdy velká výzva, jak se hrálo v Česku. Byli jsme pod obrovským mediálním tlakem a myslím, že i pro tým to z tohoto pohledu bylo těžší. To nám teď odpadá a bude to v tom jiné a asi i jednodušší," přemýšlí juniorský mistr světa z roku 2019.

Související obsah

​Ačkoliv je Langerovi teprve 19let, dá se očekávat, že tým na něj bude hodně spoléhat. "Já myslím, že už dlouhodobě je moje role taková, abych si řídil svou lajnu. Postupně bych se měl vyprofilovat do role lídra. A to jak herního, tak neherního v kabině. Určitě to ale není tak, že už bychom měli role stanovené. Vždycky to postupně vyplyne" poodhalil florbalista, který si švédskou superligu (SSL) zahrál už v roce 2018 za Pixbo.

Čechy na posledních šampionátech trápí brány semifinále, přes které se dostali naposledy v roce 2004. "Uvidíme, co vybalí ostatní týmy. Všechny týmy se poměrně dost obměnily. Budeme si vždy muset udělat dobrou přípravu a hrát podobně jako na EFT v Plzni. Měli jsme opravdu pevnou obranu. V současné situaci to je asi jediný klíč, jak nejlepší tři týmy přehrát a porazit je," ví Langer.

Související obsah

​A kdo je podle něj největší favorit šampionátu? "Asi Finové. Na papíře mají super tým a doma je to vždycky speciální. Ale samozřejmě jim to může i uškodit. EFT v Plzni ale ukázalo, že to bude opravdu hodně vyrovnané a pro diváka extrémně zajímavé," myslí si florbalista, který byl dvakrát vyhlášen nejlepším juniorem sezony.

Filip Langer byl během listopadu také hostem v pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události