Slavia přišla o triumf v závěru, o postup se ještě popere. Jablonec jen remizoval

Fotbalista Lukáš Masopust v zápase Evropské konferenční ligy mezi Slavií a Feyenoordem. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Slavie remizovali v zápase Evropské konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam 2:2. Sešívaný celek vedl 1:0 a 2:1 a Nizozemci navíc hráli od 36. minuty o deseti, přesto svěřenci trenéra Trpišovského v samotném závěru inkasovali. O postupu tak rozhodne poslední zápas skupiny. Pražané v něm musí proti Unionu Berlín vybojovat alespoň remízu. Jablonec sice nad Alkmaarem vedl, soupeř ale vyrovnal a stejným výsledkem 1:1 zápas také skončil. Severočeši si tak zkomplikovali postup. Ten už není v jejich rukách.

Slavia vykročila za vítězstvím i možným postupem výborně a sešívaní fanoušci mohli už ve 12. oslavit gól. Bah skvěle zachytil špatnou rozehrávku hostů, parádní kolmicí nabil Olayinkovi, a ten z hranice malého vápna propálil Marciana.

Po třiceti minutách hry dvakrát za sebou zahrozil hostující Dessers. Slávistický brankář jeho první pokus konečky prstů vytěsnil na roh. Stejný hráč následně dobře nahrál Tilovi. Záložník Feyenoordu však vystřelil jen do středu branky, kde balon chytil připravený Mandous.

​Ve 31. minutě už se však Nizozemci radovali. Toornstra našel přihrávkou od zadní lajny Cyriela Desserse, který se obtočil kolem své osy a zamířil přesně k pravé tyči. Závěr prvního poločasu obstaral další důležitý moment.

​Til vyfasoval po ostrém zákroku na Stanciua červenou kartu a Feyenoord musel hrát o deseti. V 66. minutě sešívaní znovu přiklonili skóre na svou stranu. Holeš vyslal dělovku z větší vzdálenosti, kterou hostující brankář pouze vyrazil před sebe. Míče se ihned zmocnil Jan Kuchta a poslal ho do osiřelé branky.

​V závěru byl Feyenoord kousek od vyrovnání, když museli svěřenci trenéra Trpišovského vykopávat balon z brankové čáry. Ve třetí minutě nastavení však Nizozemci gól přece jen dali. Dessers si naběhl za slávistickou obranu a šikovně zacílil do šibenice.

Víc už se toho na hřišti nestalo a Slavia tak s Feyenoordem remizovala 2:2. Ve druhém zápase skupiny E si Union Berlín poradil s Maccabi Haifa a vyhrál těsně 1:0. O postup tak budou červenobílí bojovat v závěrečném utkání skupiny, v němž vyrazí právě na půdu Unionu. Vzhledem k tomu, že Slavia je ve skupině druhá s bodovým náskokem na třetí Berlíňany,  musí v Německu alespoň remizovat, aby oslavila postup.

Jablonec načal zápas proti Alkmaaru ve velkém stylu. Po Krobově centru ze standardní situace se totiž skvěle pověsil do vzduchu Miloš Kratochvíl a balon se po jeho hlavičce snesl až za brankovou čáru. Severočeši si tak od 7. minuty hýčkali těsný náskok.

O něj je mohl připravit alkmaarský Karsslon, jenž pálil přímo ze standardky kus za hranicí velkého vápna. Jeho pokus šel jen těsně nad břevno jablonecké branky.

Minutu před koncem první půle nahrál Pavlidis zprava Evjenovi, ten si zpracoval balon a z otočky překonal Hanuše. V 73. minutě mohli Jablonečtí znovu jít do vedení.

Přetažený centr odvracel jeden z hráčů Alkmaaru na zadní tyči a nechybělo málo, aby si dal vlastní gól. Žádná branka už však do konce zápasu nepadla a Jablonec tak bral remízu.

O jeho postupu rozhodne závěrečný duel skupiny. Protože Randers přehráli Kluž, nemá postup ani ve svých rukou.

Výsledky českých týmů v Evropské konferenční lize:

SK Slavia Praha - Feyenoord Rotterdam 2:2 (1:1)
Branky: 12. Olayinka (Bah), 66. Kuchta – 31. Dessers (Toornstra), 90+3. Dessers (Geertruida)

FK Jablonec - AZ Alkmaar 1:1 (1:1)
Branky: 7. Kratochvíl (Krob) – 44. Evjen (Pavlidis)

Slavia v této sezoně hraje v nových dresech, ve kterých nastoupila i do duelu proti Feyenoordu:

TN.CZ

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.