Sparta padla s Rangers o dva góly a v Evropské lize končí

Fotbalisté Sparty v zápase EL na půdě skotských Rangers Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté pražské Sparty vyrazili v rámci Evropské ligy na horkou půdu Rangers a v případě výhry a pomoci od Lyonu mohli slavit postup. Se skotským celkem však prohráli 2:0 a se soutěží se loučí. V posledním kole základních skupin už mají šanci jen na třetí místo a jarní účast v Evropské konferenční lize.

Sparťané měli v zápase s Rangers namále už v 6. minutě, kdy se Aribova střela z hranice pokutového území otřela o břevno. O devět minut později už letenský soubor inkasoval. Hadi posunul v pádu balon na nabíhajícího Morelose, který tváří v tvář Holcovi poslal balon přesně k tyči.

Následně se do velké šance dostal opět Aribo, z bezprostřední blízkosti však přestřelil. Na druhé straně mohl po krásné přihrávce Haraslína pálit Minčev. Střele zblízka ale chyběla razance a McGregor vyrazil míč na roh.

​V 49. minutě přišla pro Spartu další rána. Po nedorozumění v obraně Letenských nabil Panák přímo před branku Morelosovi, jenž nabízenou šanci využil a rozvlnil síť sparťanské klece podruhé. Následně zachránil hosty od pohromy Holec, když parádně vychytal Kentu.

Sparta mohla snížit v 67. minutě. Hložek obdržel parádní pas za obranu, v rozhodující chvíli ale uklouzl a ani nezakončil. O deset minut později se v tutovce ocitl sparťan Karabec, jenž hlavičkoval po Karlssonově centru. Svým pokusem však jen těsně minul.