Další sporty

Více speciální pro mě bylo MS v Praze, prohlásil finský trenér Kettunen

V pátek 26. listopadu se konala tisková konference Českého florbalu před startem mistrovství světa, které začíná v prosinci ve finských Helsinkách. Národní tým se v základní skupině postupně utká s Německem, Švýcarskem a Norskem.

Právě k soupeřům ve skupině se vyjádřil také finský trenér české mužské reprezentace Petri Kettunen. "Podobná skupina jako v Česku před třemi roky. Německo má téměř stejný tým jako na předchozím šampionátu. Nebude to jednoduché utkání pro začátek, důležité bude se soustředit, kontrolovat míč a nedostat Německo do hry," vyjádřil se k nevyzpytatelnému protivníkovi Kettunen.

Naopak favorizované Švýcarsko má český nároďák prý dobře přečtené. "Švýcarsko dobře známe, důležité bude hlavně se dobře připravit na Německo, abychom dobře vstoupili do turnaje," prohlásil na tiskové konferenci kapitán mužského týmu Tom Ondrušek, jenž pojede na své páté mistrovství světa.

Související obsah

Šampionát začíná 3. prosince v Helsinkách, tedy v rodné krajině trenéra Petriho Kettunena. "Více speciální pro mě bylo MS v Praze, v Helsinkách to pro mě tak unikátní nebude. Možná budu více rozumět finskému jazyku. Ale jedu tam jako trenér českého nároďáku, tak to je," dodal finský kouč české reprezentace, který před startem MS bude s týmem na přípravném kempu v Kladně.

"Na přípravném kempu si chceme zejména vyčistit hlavu. Budeme provozovat spíše jiné než florbalové aktivity, abychom uvolnili napětí a byli mentálně lépe připraveni," uzavírá Kettunen.


Co prohlásila před šampionátem jedna z opor Filip Langer, se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.