Fotbal

Los baráže byl pro Čechy přívětivý. Mistrovství světa přijde o giganta

Čeští fotbalisté v prvním kole baráže o mistrovství světa v Kataru pojedou do Švédska. V případě, že se svěřencům trenéra Šilhavého podaří postoupit, utkají se s vítězem utkání mezi Ruskem a Polskem. I tento zápas odehrají venku. První kolo utkání se uskuteční 24. března a druhé kolo o pět dní později. Do stejné části pavouka byly vylosovány reprezentace Portugalska a Itálie, takže jedna z těchto zemí do Kataru nepojede.

Ve švýcarském Curychu proběhl los obou kol baráže o mistrovství světa v Curychu. K českým fotbalistům byl nakonec celkem přívětivý, protože se vyhnou těžkým vahám v podobě Portugalska a Itálie. Naopak jedna z těchto fotbalových velmocí se do Kataru nepodívá, protože jsou ve stejné části pavouka.

24. března příštího roku čeká české fotbalisty utkání ve Švédsku. Když se toto utkání nerozhodne v základních devadesáti minutách, bude následovat klasické půlhodinové prodloužení a případně penalty. Vítěze utkání poté čeká výjezd do Polska nebo Ruska. Tento zápas se odehraje 29. března.

Související obsah

​​Do velmi svízelné situace se dostaly reprezentace Portugalska a Itálie. V prvním kole sice mají na domácím hřišti hratelné soupeře v podobě Turecka, respektive Severní Makedonie, ale v případě postupu je los pro druhé kolo svede proti sobě. Domácí utkání by se poté hrálo v Portugalsku. 

Los baráže o MS 2022
Cesta A:
Skotsko–Ukrajina
Wales–Rakousko

Finále A: Wales/Rakousko – Skotsko/Ukrajina

Cesta B:
Rusko–Polsko
Švédsko–Česko

Finále B: Rusko/Polsko – Švédsko/Česko

Cesta C:
Itálie – Severní Makedonie
Portugalsko–Turecko

Finále C: Portugalsko/Turecko – Itálie/Severní Makedonie

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události