Fotbal

Máme šanci uspět. Hlavně, že jsme se vyhnuli gigantům, zní z české kabiny

Čeští fotbalisté se v pátek podvečer dozvěděli soupeře pro baráž o mistrovství světa. V případě úspěchu nad Švédskem je čeká duel s lepším z dvojice Rusko/Polsko na venkovním hřišti. Svěřencům trenéra Šilhavého se hlavně ulevilo, že nebudou muset hrát proti Portugalsku nebo Itálii.

Všichni čeští hráči bedlivě sledovali, jaké soupeře jim legendární německý fotbalista Lothar Matthäus z osudí vytáhne. V osudí zbývaly tři míčky, ve kterých byla skryta Česká republika, Severní Makedonie a Turecko. V případě, že by bývalý německý reprezentant nevytáhl českou reprezentaci, čekaly by je zápasy s Itálií a Běloruskem, naštěstí měl ale šťastnou ruku.

"Je to střední cesta. Všichni jsme rádi, že nás to nenalosovalo do céčka, kde byla Itálie a Portugalsko, což by bylo extrémně složité. Všichni tři soupeři velice těžcí, ale jsou to soupeři, přes které bychom měli projít, pokud chceme na MS hrát. Když se dokážeme přiblížit k výkonům, které jsme podávali na evropském šampionátu, tak věřím, že máme šanci uspět," řekl brankář Tomáš Vaclík.

Související obsah

​Stejně pozitivní jsou i ostatní čeští fotbalisté. "S losem jsem velmi spokojený. Vyhnuli jsme se dvěma největším gigantům, což bylo pro nás velmi důležité. Už nyní se těším na zápasy a věřím, že budeme mít velkou šanci se dostat na MS a máme tým na to, abychom je porazili," je velmi pozitivní záložník West Hamu Tomáš Souček. Přidává se k němu i kolega ze středu zálohy Michal Sadílek. "Určitě si myslím, že když budou všichni ve formě, tak máme šanci se na MS probojovat. Uděláme pro to maximum."

Do závěru kvalifikace nemohl Jakub Jankto nastoupit kvůli zraněnému kotníku, který si vyžádá dlouhou pauzu, ale březnové zápasy by už měl stihnout. Také on věří, že šance na postup je, jen nevýhodou budou venkovní zápasy. "Máme šanci 25 %, všichni můžou postoupit. My máme nevýhodu, že dvakrát jedeme ven v případě, že postoupíme přes Švédsko. Švédové jsou skvělý tým, dobře brání, všichni měří metr devadesát a mají tam skvělé individuality. Na neutrálním hřišti by to bylo pade na pade. Takhle je to dává do výhody. Bude rozhodovat štěstí, aktuální forma," říká záložník španělského Getafe.

Související obsah

​První utkání odehrají Češi 24.března ve Švédsku. V případě postupu zavítají do Ruska nebo Polska.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události