Suverénní vstup Itálie do Davis Cupu. Za Srbsko řádil Djokovič

Tenisté Itálie vstoupili do Davis Cupu, který se letos koná hned ve třech zemích. Před domácími fanoušky v Turíně vyhráli obě dvě dvouhry, když proti Američanům neztratili ani jeden set. Zkušený bombarďák Isner se navíc musel smířit s kanárem, který mu uštědřila světová desítka Jannik Sinner. Úspěšný vstup do Davis Cupu zažil také Novak Djokovič, který porazil Rakušana Novaka a Srbsko díky němu už jistě postupuje.

V prvním utkání se utkali sousedé v tabulce Reilly Opelka a Lorenzo Sonego, ale lehkým papírovým favoritem byl právě domácí tenista, který tuto svoji roli potvrdil. V osmém gamu prvního setu vzal svému soupeři podání a úvodní sadu následně dopodával na konečných 6:3.

Druhý set už nabídl o dost vyrovnanější podívanou, kdy ani jeden z hráčů nedokázal připravit svého soupeře o servis. Nejblíže tomu byl Sonego v sedmé hře, ale svůj brejkbol využít nedokázal. Byla to jediná šance tohoto druhu v tomto setu. O vítězi tako musela rozhodnout zkrácená hra. V ní byla rozhodující hned první výměna, kdy Sonego uhrál bod po soupeřově podání a zbytek tiebreaku už bez problémů dokončil plně ke své spokojenosti.

​Druhý zápas mezi Itálií a USA nabídl překvapivé o dost jasnější průběh. Americký bombarďák John Isner, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů na podání v historii, uhrál v utkání pouhé dva gamy a ve druhém setu dokonce schytal potupného kanára. Před poslední čtyřhrou je tedy jasné, že Itálie vstoupí do Davis Cupu vítězstvím.

Do dalšího kola Davis Cupu postoupilo také Španělsko (2:0 nad Ekvádorem) a Srbsko, za které se na kurtu objevila i světová jednička Novak Djokovič. Držitel 20 grandslamů nastoupil proti Rakušanovi Novakovi a za hodinu bylo hotovo. Djokovič zvítězil 6:3 a 6:2 a Srbsko díky němu získalo druhý postupový bod.

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.