Fotbal

Průšvih pro Nedvěda. Policie vyšetřuje zfalšované dokumenty v Juventusu

Česká fotbalová legenda se dost možná dostane do velkých a nepříjemných problémů. Podle deníku Ansa má finanční policie úřadovat v sídle turínského klubu, dojít mělo k falšování dokumentů.

Deník Ansa přišel s informací, že sportovní úsek italské policie Fiamme Gialle vymáhá dokumenty týkající se účetní závěrky za roky 2019 až 2021. Vyšetřuje se hned šest jmen, které ve vedení Staré dámy fungují. 

Mimo viceprezidenta klubu Pavla Nedvěda je mezi podezřelými například prezident Andrea Agnelli, bývalý šéf sportovního areálu Fabio Paratici a také tři finanční manažeři, z nichž dva již v klubu nepracují.

Související obsah

"V současné době jsou aktivity zaměřeny na zjišťování trestného činu nepravdivých sdělení a vystavování faktur za neexistující transakce směrem k vrcholovému managementu v oblasti obchodního, finančního a sportovního managementu," pronesl státní zástupce. 

Pokud se nezákonné aktivity potvrdí, čeká českou fotbalovou legendu opravdu náročné a těžké období. Pro Juventus by nešlo o první finanční patálie, v roce 2006 byla Stará dáma v úplatkovém skandálu jménem Calciopoli poslána do druhé ligy.

Pavel Nedvěd byl nedávno před kamerami TV Nova, mluvil také o Ronaldovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události