Další sporty

LeBron James byl opět potrestán, NBA vadilo sahání do rozkroku

LeBron James byl opět potrestán, NBA vadilo sahání do rozkroku
LeBron James s obscénním gestem, za které dostal pokutu Zdroj: profimedia.cz

Letošní ročník NBA by se dal nazvat vzpourou rebelů. Kevin Durant měl v letošní sezóně již několik přešlapů, Kyrie Irving trucuje a LeBron James obdržel během jednoho týdne druhý distanc za své chování.

V noci z neděle na pondělí vyfasoval hvězdný LeBron James za rvačku s Isaiahem Stewartem jednozápasový trest. Hned po návratu udělal další přešlap a vedení NBA mu udělilo za obscénní gesto pokutu ve výši 15 000 dolarů (téměř 350 000 korun). 

A co se přesně stalo? Na konci utkání s Indianou se prosadil za tři body a dělal gesto, které se v historii NBA nazývá jako "Sam Cassell Big Balls Dance". Po vstřelení koše tancoval s rukou přiloženou u svého rozkroku. 

Související obsah

Čtyřnásobný vítěz NBA byl zároveň vyzván, aby při rozhovorech s novináři nepoužíval vulgární výrazy. Svoji suspendaci totiž popsal jako "hovadinu". Ve stejném utkání si hvězda stěžovala na chování dvojice fanoušků, kteří byli ze stadionu odvedeni. 

Takto vypadala rvačka mezi Pistons a Lakers, do které se zapojil i LeBron James:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.