České fotbalistky sahaly po fantastické výhře, v závěru o ni ale přišly

Češky se radují po fantastické gólu Kateřiny Svitkové Zdroj: Facebook @Ženský fotbal

České fotbalistky byly velmi blízko k senzační výhře nad čtvrtým nejlepším týmem světa a zároveň nad finalistkami posledního mistrovství světa. V posledních minutách zápasu ale Češky přišly o vedení po hlavičce Stefanie Van Der Gragtové. Svěřenkyně trenéra Rady jsou tak v tabulce kvalifikační skupiny stále na třetím místě. Na druhý Island, který má jeden zápas k dobru, ztrácí jeden bod.

První dvě šance v utkání si vypracovaly Nizozemky. Už v páté minutě si na centr z pravé strany naběhla Danielle van de Donková, ale její střelu z malého vápna dokázala Votíková lapit. O něco méně šťastný moment potkal brankářku francouzského PSG o čtyři minuty později. Netrefila míč při odkopu, ale Vivianne Miedemaová nedokázala trefit odkrytou branku českého týmu.

A tak dokázaly svěřenkyně trenéra Rady tato zavávání v koncovce potrestat a dostaly se do překvapivého vedení. A že to stálo opravdu za to! Kateřina Svitková, která aktuálně hraje za anglický West Ham, napřáhla z dobrých 25 metrů a její raketa se zastavila až v šibenici bezmocné brankářky Nizozemek.

​Zdvojnásobit své vedení mohly Češky ve 24. minutě, ale velmi nadějný rychlý protiútok nevyřešila Šlajsová ideálně a nechala se o míč obrat. V závěru poločasu pak mohla vyrovnat Janssenová, ale z malého vápna přestřelila branku.

Skvělý gól Kateřiny Svitkové, kterým otevřela skóre:

Ve druhém poločase se už Nizozemkám srovnat podařilo. Střela Roordové sice skončila pouze na tyči, ale míč se odrazil na kopačky Donkové, která už neměla vůbec žádný problém zakončit do prázdné branky. Pak ale přišly dvě obrovské šance českého týmu. Nejdříve Szewieczková v bezprostřední blízkosti neuspěla a o minutu později trefila Martínková hlavou břevno.

​Po hodině hry se ale už Češky dostaly do tolik potřebného vedení. Střelu Bertholdové z ostrého úhlu sice brankářka ještě vyrazila, ale Necidová byla připravena na pohotovou dorážku a opět oživila naděje českého týmu na postup na mistrovství světa. Dlouho to vypadalo, že se nadějný náskok podaří Češkám udržet, ale nakonec si v nastavení nepohlídaly náskok Stefanie Van Der Gragtové, která srovnala na 2:2.

V tabulce tak Češkám patří stále třetí místo. Během tohoto reprezentačního srazu se ještě utkají s Běloruskem. Zápas se odehraje v úterý od 17 hodin.

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.