Liverpool si doma opět zastřílel, Arsenal rozhodl ve druhé půli

Virgil vin Dijk slaví gól proti Southamptonu Zdroj: Profimedia

Arsenal potvrdil na svém stadionu roli favorita a porazil Newcastle 2:0. Díky výhře se tak v tabulce dotáhl na čtvrtý West Ham, který má ale zápas s Manchesterem City k dobru. O výhře rozhodli Kanonýři ve druhém poločase. Roli favorita potvrdil také Liverpool, který nasázel čtyři góly do sítě Southamptonu.

Arsenal mohl jít do vedení už v šestnácté minutě. Lokonga nádherným křižným pasem vysunul Saku, který si naběhl za obranu Newcastlu, ale zakončení měl na dlouhou nohu, a tak nedokázal zakončit přesně. O čtyři minuty později se k přímému volnému kopu postavil Odegaard, ale jeho pumelici skvělým zákrokem vychytal Dúbravka.

Těsně před přestávkou nepochopitelně selhal v koncovce Aubameyang. Po centru Tavarese hlavičkoval Smith Rowe, ale jeho pokus vyrazil Dúbravka pouze k nohám útočníka z Gabonu, ale ten svůj pokus trestuhodně nasměroval pouze do tyče.

​I po změně stran byl Arsenal aktivnějším týmem. Především Bukayo Saka větral jejich obranu, ale ani on se dlouho nemohl gólově prosadit. To ale přišlo v 56. minutě. Anglický křídelník si naběhl na perfektní průnikovou přihrávku od Tavarese a střelou na zadní tyč potěšil fanoušky Arsenalu.

Newcastle se prakticky celý zápas bránil, ale v 65. minutě mohl nečekaně udeřit. Wilson utíkal obráncům Arsenalu a následně v pokutovém území upadl. Rozhodčí ale tento pád nevyhodnotil jako penaltový, a tak mohli Kanonýři pokračovat do protiútoku, který zakončil skvělým centrem Tomiyasu na Martinelliho, který byl na hřišti sotva pár desítek vteřin. Brazilský útočník chladnokrevně zakončil a poslal domácí do vedení o dvě branky.

​O pár minut později mohl Arsenal zvýšit na 3:0, ale Aubameyang po přihrávce Smithe Rowea opět na Dúbravku nevyzrál. Poté se poprvé v utkání začali osmělovat také hosté, ale Ramsdalea pár střelami z dálky nezaskočili. Kanonýři si tak zbytek zápasu pohlídali a vyhráli 2:0, díky čemuž si upevnili páté místo v tabulce a dotáhli se na West Ham. Trenéra Artetu tak může mrzet jen zranění Bukaya Saky, který musel střídat v 63. minutě.

Liverpool si opět zastřílel

Po čtyřech gólech, které Liverpool v minulém kole nadělil Arsenalu, si otevřel střelnici i proti Southamptonu. Do vedení šli svěřenci trenéra Kloppa už ve druhé minutě, kdy Robertson zpětnou přihrávkou našel před brankou Jotu, který neměl problém skórovat. O své výhře pak domácí na Anfield Road rozhodli už v prvním poločase, když svůj druhý gól v utkání vstřelil Jota a o chvíli později zvýšil na rozdíl tří branek Alcantara.

Ve druhém poločase se utkání už pouze dohrávalo, přesto dokázali hráči Liverpoolu přidat čtvrtou branku. Míč po rohovém kopu propadl na Virgila van Dijka, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Liverpool tak díky výhře poskočil na druhé místo v tabulce, ale to si v neděli zase zpátky může vzít Manchester City.

Brighton - Leeds 0:0

Newcastle se stal nejbohatším fotbalovým klubem na světě. Strčil do kapsy i Manchester City i PSG. Právě tyto dva týmy se ve středu utkaly v Lize mistrů.

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.