Fotbal

Vácha kdysi posílal rozhodčí k plotně, z kuchyně teď gratuloval fotbalistkám

Vácha kdysi posílal rozhodčí k plotně, z kuchyně teď gratuloval fotbalistkám
Zdroj: Profimedia

Bývalý hráč sparťanského áčka, který v aktuální době funguje spíše jako mentor mladších fotbalistů v béčku letenského celku, se zastal fotbalistek. Ty vybojovaly fantastickou remízu s Nizozemskem. Zkušený záložník reagoval na video fotbalistů Příbrami. Kdysi měl ovšem stejný názor.

Slávistický odchovanec Lukáš Vácha, který je již několik let členem sparťanského béčka, gratuloval k výkonu českým fotbalistkám. Ty v kvalifikačním utkání vybojovaly cennou remízu proti hvězdným Nizozemkám. O výhru přišly v nastaveném čase. 

Na sociální síť Twitter poslal Vácha fotku v zástěře a přidal komentář: "Velká gratulace od plotny, holky! Obrovská bojovnost." Reagoval tak na kontroverzní video fotbalové Příbrami, kde hráči druholigového celku hodnotili ženský fotbal a ženy mimo jiné posílali k plotně. 

Související obsah

Od Lukáše Váchy to bylo sympatické gesto, ale právě on kdysi řekl úplně stejnou věc. Při remíze s Brnem 3:3 v roce 2016 poslal na twitter sparťanský záložník fotku Lucie Ratajové a napsal: "Ke sporáku." Široká veřejnost Váchu kritizovala, Sparta mu udělila pokutu 40 000 korun.

Po pěti letech otočil a nyní od zmiňované plotny gratuloval českým fotbalistkám za sobotní výkon proti Nizozemkám. Lidé ovšem nezapomínají a Váchovi to vrátili. "To je pro rozhodčí Ratajovou?" tázal se jeden z komentujících. 


Lucie Ratajová promluvila o výtce Lukáše Váchy v rozhovoru pro Nova Sport:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.