Davidová tentokrát jednou chybovala, Česko má ale tři místa ve dvacítce

Česká biatlonistka Markéta Davidová Zdroj: profimedia.cz

Druhý závod ve švédském Östersundu tentokrát nepřinesl medailové umístění pro české biatlonistky. Ve sprintu na 7,5 kilometru skončila nejlépe Eva Puskarčíková, která zastřílela čistě a skončila na 11. místě, Markéta Davidová byla s jednou chybou na 15. příčce. Závod vyhrála domácí Hanna Oebergová.

Markéta Davidová patřila po sobotní výhře ve vytrvalostním závodu k favoritkám také ve sprintu. Po první čisté střelbě navíc figurovala mezi nejlepšími. Bohužel při druhé zastávce udělala jednu chybu a ve výsledku je z toho "pouze" 15. místo. 24letá závodnice ale nakonec těsně nepřišla o žlutý dres nejlepší jezdkyně, ve žlutém tak pojede i příští týden.

Nicméně dařilo se dalším českým biatlonistkám. Po dlouhé době se blýskla Eva Puskarčíková, která vyčistila obě střelecké položky a dlouho figurovala v nejlepší desítce, nakonec je z toho velice sympatické 11. místo. Ve dvacítce je pak také Jessica Jislová (18. příčka). Dařilo se také Tereze Vinklárkové, která se díky čisté střelbě dostala na 29.místo. Nejhůře na tom byla Lucie Charvátová, jež udělala tři chyby a bylo z toho 54. místo

Sprint na 7,5 km ve švédském Östersundu ovládla domácí Hanna Oebergová, druhá pak byla Francouzka Chevalierová-Bouchetová a třetí Norka Roeiselandová, které stačila na bednu i jedna chyba na střelnici.