Úžasný vstup do sezony. Biatlonistka Davidová vyhrála první závod

Biatlonistka Markéta Davidová Zdroj: profimedia.cz

Fantazie! Biatlonistka Markéta Davidová zazářila v úvodním podniku Světového poháru v Östersundu a dojela si pro první místo. Ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů zastřílela čistě a nechala za sebou všechny favoritky.

Tak tohle byl parádní vstup nejen do nové biatlonové sezony, ale i do té olympijské. Markéta Davidová ovládla úvodní závod ve švédském Östersundu, když na patnáctikilometrové trati zastřílela čtyřikrát čistě.

Od druhé položky navíc průběžně vedla a své vedení si dovezla až do cíle. 24letá česká závodnice tak za sebou nechala i největší favoritky, které na rozdíl od Davidové nestřílely čistě. Na druhé pozici nakonec skončila Rakušanka Hauserová, třetí pak Němka Herrmannová.

​Z dalších českých závodnic dojela nejlépe Lucie Charvátová, které patřilo 33. místo. Jessica Jislová pak skončila na 58. místě, Tereza Vinklárková na 63. pozici a Eva Puskarčíková na 69. místě.

Čeští sportovci ukázali sportovní kolekci pro zimní olympijské hry v Pekingu, nechyběla ani Davidová: