Hokej

Prosadí se famózní Ovečkin i proti nejlepší obraně? Sledujte na Nova Sport

Prosadí se famózní Ovečkin i proti nejlepší obraně? Sledujte na Nova Sport
Alexander Ovečkin | Zdroj: Profimedia

V neděli od devatenácti hodin se na Nova Sport 1 a Voyo můžete těšit na obrovský šlágr. Proti sobě nastoupí Carolina, která kraluje Východní konferenci, a třetí Washington, v jehož dresu září nezastavitelný Alexandr Ovečkin. Na toto utkání pro vás máme připravené i speciální studio, jehož hostem bude Jan Hlaváč.

I ve svých 36 letech jede Ovečkin v letošní sezoně jako mašina. Ve 21 zápasech nasbíral už 36 kanadských bodů, což ho řadí na dělené druhé místo celé soutěže společně s Connorem McDavidem. Lepší už je pouze Leon Draisaitl. V tabulce střelců pak zaujímá s osmnácti góly druhé místo. V minulém utkání se navíc blýskl hattrickem proti Floridě, čímž rozhodl o výhře 4:3.

Washington tak i díky jeho výkonům vyhrál osm z posledních deseti zápasů. V neděli ho ale nečeká vůbec snadný úkol. Tým z hlavního města Spojených států vyrazí na led Caroliny Hurricanes, která je v letošní sezoně k nezastavení. Z devatenácti zápasů hned patnáctkrát vyhrála, což hovoří za vše. Na rozdíl od Washingtonu sice nemá žádného bodového kouzelníka, ale podíl na vítězství si hráči spravedlivě rozdělují mezi sebou. Sebastian Aho a Andrej Svečnikov už posbírali shodně dvacet bodů. 

Související obsah

​Velkou oporu má Carolina také v bráně. Z devatenácti utkání inkasovala pouze 39 gólů, což je suverénně nejméně z celé soutěže. Dánský brankář Frederik Andersen si drží skvostnou bilanci. Ve 14 zápasech inkasoval v průměru 1,9 gólu na zápas a úspěšnost zákroků činí 93,58 %, takže Ovečkin bude mít co dělat, aby se proti tomuto týmu prosadil.

Jestli se mu to povede, budete moci sledovat od 19 hodin na Nova Sport 1 a Voyo. Zápasem vás provedou komentátoři Roman Jedlička a Filip Šedivý. 

Alexandr Ovečkin se hattrickem přiblížil Jaromíru Jágrovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události