Hokej

Dva roky nehraješ a už tě faulují, hokejista Duda popsal svůj comeback

Dva roky nehraješ a už tě faulují, hokejista Duda popsal svůj comeback
Hokejista Radek Duda Zdroj: Profimedia.cz

Pouze dva dny dostal hokejista Radek Duda na rozmyšlenou. Pak se 42letý bývalý útočník rozhodl, že opráší svou bohatou kariéru a vrátí se zpátky na led. V sobotním zápase nastoupil v sestavě prvoligových Benátek nad Jizerou, kde jinak dělá dovednostního trenéra.

"Byl to pro mě velký a skvělý zážitek. Nohy jsem sice neměl, ale hlava chtěla, takže to bylo žůžo a velký adrenalin. Chtěl jsem pomoct klukům, abychom vyhráli. Bohužel s jedním gólem nevyhraješ," hodnotil Duda sobotní zápas, ve kterém Benátky nakonec padly s Ústím nad Labem 1:2.

"I slepá veverka někdy najde oříšek. Kluci z Ústí našli oříšek, který se tu v Benátkách kutálel," glosoval 42letý útočník svým typickým humorem fakt, že soupeř nebyl lepším týmem, ale z minima vytěžil maximum a při druhém gólu z dorážky měl i pořádnou porci štěstí.

Následně se ale Radek Duda vrátil k tomu, proč se rozhodl restartovat svou hokejovou kariéru. "Máme spoustu zraněných. Áčko trpí na zranění, takže tam máme šest nebo sedm hráčů z Benátek. Juniorka zase hraje o záchranu. Takže je to taková řetězová reakce. Já si navíc hrozně vážím těch lidí tady. Jak hráčů, tak trenérů. Jsme tady jako rodina a já k nim chovám obrovský respekt," přidal zkušený forvard jeden z hlavních důvodů. Následně se zmínil, že i jeho děti by ho ještě na ledě rády viděly.

Související obsah

Samozřejmě i když doposud působil Duda v Benátkách jako tzv. skills kouč a na ledě strávil každý den, chybí mu zápasová praxe a jak sám řekl, také nohy.

"Nohy mi chybí. Nebo prostě fyzička. Vrátil jsem se po třech týdnech z Kanady, kde jsem honil kluky kanadský a občas tady s klukama bruslím, když mi neutečou. Ale praxe a trénink mi chybí," přiznal smířlivě, zároveň ale hovoří o vášni, která mu ani ve 42 letech neschází. "Hokej miluji, je to moje vášeň, moje všechno a rád si ho zahraji na jakékoliv úrovni," dodal Radek Duda, který už v Benátkách jako hráč působil. Po angažmá v Alpské hokejové lize v sezoně 2019/2020 pak s hokejem oficiálně skončil a vrhnul se na trénování.

Související obsah

​Svým svěřencům chce ale nyní pomoci i na ledě. "Jsem realista, těm klukům chci dát nějaký pozitivní náboj, aby dobře hráli a měli podporu. Jinak nic víc neočekávám. Samozřejmě chceš dávat góly a přihrávat na ně, ale musíš být realista, když hraješ na takové úrovni. Dva roky nehraješ a dneska (v sobotu) mě dokonce někteří hráči faulovali, to je vrchol všeho," uzavřel hokejista s úsměvem.

O rok starší Hübl stále překonává extraligové rekordy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události