Hokej

Personální změny v Montrealu pokračují: Po 9 letech skončil generální manažer

Personální změny v Montrealu pokračují: Po 9 letech skončil generální manažer
Bývalý hokejista Marc Bergevin, který skončil na pozici generálního manažera Montrealu Zdroj: Profimedia.cz

Tak to nikdo nečekal. Po devíti letech byl z funkce generálního manažera a výkonného viceprezidenta Montrealu odvolán Marc Bergevin. Konec bývalého hráče není jedinou změnou ve vedení Canadiens. Už v sobotu rezignoval Scott Mellanby, v neděli museli čelit vyhazovu také další funkcionáři Trevor Timmins a Paul Wilson. Do role výkonného viceprezidenta pro hokejové operace byl naopak uveden Jeff Gorton.

Tradiční tým hokejové NHL nezažívá v letošní sezoně příliš dobré období. Canadiens jsou sedmí v osmičlenné Atlantické divizi a v celkovém pořadí jim patří až 29. příčka. Ve třiadvaceti odehraných zápasech se pouze šestkrát radovali z vítězství. V sedmnácti případech zapsali porážku.

Klub na špatné výsledky zareagoval změnami ve vedení. Už v sobotu rezignoval na svůj post asistenta generálního manažera Scott Mellanby. Ten si podle ESPN údajně brousil zuby na pozici nového GM, když mu bylo řečeno, že není mezi kandidáty, sám z Montrealu odešel.

V neděli pak došlo k odvolání dalšího asistenta generálního manažera Trevora Timminse a senior viceprezidenta pro styk s veřejností a komunikaci Paula Wilsona. Padáka dostal i sám generální manažer Marc Bergevin, jenž v Montrealu působil od roku 2012.

Související obsah

​Nově byl naopak najat Jeff Gorton, který bude vykonávat pozici výkonného viceprezidenta pro hokejové operace. Nového generálního manažera Montreal zatím hledá.

"Navzdory tomu, že se tato cesta chýlí ke konci, jsem hrdý na odkaz, který v organizaci zanechávám," řekl Bergevin. "Současný tým je mnohem lepší, než ukazují výsledky. Jsem přesvědčen, že moji nástupci se této výzvě dokážou postavit."

Související obsah

​Bývalým spolupracovníkům poděkoval i majitel klubu Geoff Moson. "Jménem svým i jménem organizace bych rád poděkoval Marcu Bergevinovi, Trevoru Timminsovi a Paulu Wilsonovi za jejich nadšení a práci v našem klubu v posledních letech," uvedl v prohlášení. "Jejich neúnavná práce umožnila našim fanouškům zažít mnoho nezapomenutelných okamžiků, včetně loňského play off. Přejeme jim úspěchy v další kariéře," doplnil pro NHL.com.

Zároveň uvedl, proč se tak rozhodl. "Myslím si, že nastal čas na změnu, která přinese novou vizi," uzavřel. Personální zemětřesení je logickou reakcí na výsledkovou krizi, přitom ještě v červenci by na to někdo sotva pomyslel. Montreal se totiž v uplynulé sezoně dostal až do finále play-off, ve kterém podlehl šampionům z Tampy Bay.

Montreal se herně trápí, na začátku listopadu navíc jeden z hráčů dostal pukem přímo do hlavy:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.