šipky

Čeští šipkaři v kvalifikaci na MS padli, Sedláček přišel o PDC kartu

Čeští šipkaři v kvalifikaci na MS padli, Sedláček přišel o PDC kartu
Zdroj: Profimedia

Dvě největší česká šipkařská esa se na mistrovství světa nekvalifikovala. Adam Gawlas na kvalifikačním turnaji pro držitele PDC karty v anglickém Barnsley došel do druhého kola, kde podlehl Jamesovi Wilsonovi 3:6. Pro Karla Sedláčka turnaj skončil už v prvním kole a Zlej Kája kvůli tomu definitivně přišel o kartu profesionála.

Turnaj byl pro české šipkaře poslední šancí, jak se kvalifikovat na PDC Mistrovství světa 2022. Čeští šipkaři byli rozlosovaní do stejné třetiny pavouka, a tak by na světový šampionát mohl postoupit jen jeden z dvojice.

Šance Karla Sedláčka ale skončila hned v prvním kole, kdy nestačil na Mikea De Deckera. Zlej Kája sice se soupeřem dokázal držet krok v první polovině do stavu 2:2, pak mu ale Belgičan třemi legy odskočil a nakonec zvítězil 6:3.

Podívejte se na Karla Sedláčka ve Snídani s Novou:

​Sedláček kromě vyhlídky účasti na mistrovství světa přišel o tour card, tedy kartu profesionála, která Sedláčkovi vyprší po letošní sezóně. Aktuálně je na 66. místě žebříčku Order of merit, tedy dvě pozice za potřebnou hranicí pro automatické udržení karty. V lednu tedy bude muset na Q-School bojovat znovu o dvouletou účast mezi profesionály.

​To Adam Gawlas si na kvalifikačním turnaji vedl lépe. V prvním kole si poradil se sedmým nasazeným a bývalým mistrem světa BDO Jellem Klaasenem, kdy otočil partii ze stavu 1:4, a nakonec vyhrál v jedenácti lezích 6:5. V druhém kole se utkal s Jamesem Wilsonem, Angličan byl však nad síly českého talentu.

Výsledky českých šipkařů

1. kolo K. Sedláček – M. De Decker 3:6

1. kolo A. Gawlas – J. Klaasen 6:5

2. kolo A. Gawlas – J. Wilson 3:6

Českou republiku tak bude na mistrovství světa reprezentovat pouze Roman Benecký, který se ještě mezi profesionály neprobojoval, takže to pro něj bude obrovská zkušenost.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.