Češky se natrápily s Polkami. Nakonec na mistrovství slaví druhé vítězství

České florbalistky slaví na mistrovství světa další výhru Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

České florbalistky na mistrovství světa ve švédské Uppsale jsou nadále stoprocentní. Po úvodní výhře nad Švýcarskem přišlo i vítězství nad Polskem. Ačkoliv to nebylo úplně snadné, nakonec Češky zvítězily 6:2.

Už v první třetině to byla poměrně dřina. Skóre otevřela až ve 12. minutě Kubečková, která tak dala svůj historicky první gól na mistrovství světa. Ještě v téže třetině zvýšila na 2:0 Krupnová a za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Nicméně ve druhé části Polky přidaly a dokázaly srovnat krok. Český tým pod vedením trenéra Rhynera se hodně trápil, ale přesto i po druhé siréně vedl. Minutu před koncem druhé části se trefila Mlejnková.

​V závěrečné dvacetiminutovce se už Češky zlepšily a přidaly tři góly. Nejprve skórovala Plášková, po ní Kotzurová a v závěru upravila na konečných 6:2 opět Mlejnková. Český tým tak zvítězil 6:2 a zapisuje do tabulky další dva body. Závěrečný zápas ve skupině se hraje v úterý od 13 hodin. Soupeřem bude Lotyšsko.

Česko Polsko 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Kubečková (Chudá), 13. Krupnová (Ratajová), 40. Mlejnková (Řepková), 43. Plášková (Trojánková), 47. Kotzurová (Plášková), 59. Mlejnková (Řepková) – 29. Krzywaková (Krzywaková), 35. Krzywaková (Helmanová).

Mistrovství světa čeká také muže. S jakým cílem do něj vstoupí, prozradil Filip Langer:

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.