Další sporty

Tiger Woods promluvil poprvé od autonehody o vyhlídkách své kariéry

Tiger Woods promluvil poprvé od autonehody o vyhlídkách své kariéry
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz

Tiger Woods poprvé od únorové autonehody, při které si vážně poranil pravou nohou, promluvil o svém možném budoucím působení mezi golfovou elitou. Ačkoli je smířený s tím, že se zpět na vrchol už nevrátí, vyhlíží návrat na tour, i když si bude muset vybírat, jakých turnajů se zúčastní.

Z Woodsova tábora šly v poslední době pozitivní zprávy, rekonvalescence jde podle plánu, a v polovině listopadu dokonce zveřejnil video, jak už trénuje na golfovém hřišti. Nicméně četné fraktury pravé končetiny si vyžádaly svou daň.

"Myslím, že je možné, že si tour (PGA Tour) zase jednou zahraji. Ale ne na plný úvazek, spíše si budu muset vybrat pár turnajů za rok. Je to nepříjemná realita, ale je to moje realita a já to přijímám," přiznal smířlivě v rozhovoru pro Golf Digest

Související obsah

Patnáctinásobný major šampion od propuštění z nemocnice, kde strávil tři týdny, pracuje na svém zotavení a posílení zraněné nohy. Ačkoli při rozhovoru potvrdil, že dělá pokroky, ještě není ani v polovině a před plným zotavením musí ujít ještě velký kus cesty. Tu mu navíc ztěžují v minulosti operovaná záda, která golfistu limitují.

Woods měl autonehodu 23. února 2021. S vozidlem sjel z vozovky v rychlosti kolem 135 km/h a automobil se s ním několikrát převrátil. Z vozu jej museli vyprošťovat a následně byl převezen do nemocnice. Hrozilo dokonce, že o poraněnou nohu přijde.

Podívejte se na záběry z místa nehody:

"Neříkám, že to bylo 50 na 50, ale šance byla zatraceně blízko tomu, že z nemocnice odejdu jen s jednou nohou," zavzpomínal 45letý golfista na chvíle krátce po nehodě.

Woods soutěžil naposledy v prosinci 2020, kdy hrál se svým synem na PNC Championship. Poté následovala nucená pauza kvůli páté operaci zad, která proběhla jen krátce před autonehodou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události