Svět golfu truchlí. Zemřel první černoch, který hrál Masters

Golfista Lee Elder Zdroj: Profimedia

Golfový svět navždy ztratil muže, který se tučným písmem zapsal do historie tohoto sportu. PGA Tour v pondělí oznámila, že zemřel Lee Elder, první muž tmavé pleti, který si zahrál na prestižním Masters.

Elder zemřel ve věku 87 let. Během své kariéry vyhrál čtyři turnaje na okruhu PGA Tour a v roce 1975 se stal prvním černochem, který hrál na Masters. Turnaj se mu tehdy nepovedl, jelikož neprošel cutem, ale o čtyři roky později zde zahrál své maximum, tedy sedmnácté místo.

První turnaj vyhrál v roce 1974, ale blízko tomu byl již o šest let dříve. Na American Golf Classic prohrál rozstřel s Jackem Nicklausem na páté extra jamce.

Právě jeden z nejslavnějších golfistů historie okomentoval smrt svého bývalého protihráče na twitteru. "Lee Elder byl pionýrem v mnoha ohledech," uvedl na úvod. "Lee byl dobrým hráčem, ale především dobrým mužem, který byl respektován nespočtem lidí," vzpomněl na amerického golfistu.