Z Demka roste nový Hašek, opět předvedl zákrok ve stylu Dominátora

Hokejový brankář Vancouveru Canucks Thatcher Demko patrně v mládí velmi pozorně sledoval Dominika Haška. V noci proti Montrealu totiž vytáhl zákrok typický pro "Dominátora" a nebylo to v této sezoně poprvé.

Vancouver prožívá zatím bídnou sezonu, v 23 zápasech získal pouze 16 bodů a vyhrát po šedesáti minutách hry dokázal jen pětkrát. Jedním z mála pozitiv jsou ovšem výkony amerického brankáře Thatchera Demka.

25letý maskovaný muž drží Kosatky nad vodou díky úspěšnosti zákroků 90,8 %, ale také svými neuvěřitelnými zásahy. Několik jeho zákroků už v této sezoně ohromilo hokejovou veřejnost a další kousek do sbírky přidal také v nočním klání s Montrealem.

​Vancouver tři minuty před koncem vedl 2:1 a Canadiens přispěchali s velmi nebezpečným útokem. Petryho střelu od modré čáry Demko vyrazil pouze před sebe a k volnému puku se dostal Ben Chiarot. Ten chtěl dlouhým obloukem objet soupeřova brankáře a zakončit do volného místa, jenže Demko si na ledě lehnul a proti střele vykopnul betony do vzduchu.

Puk se od brankářovy výstroje odrazil a Vancouver těsnou výhru uhájil. Tento zákrok, který s velkou oblibou dělal legendární Dominik Hašek, pomohl Canucks k výhře a ohromil řadu hokejových fanoušků, především těch českých, kteří si v něm najdou i kus Haška.