Další sporty

Ledecká před úvodním sjezdem: Jsem nohama na zemi, ale snad překvapím

Na českou lyžařku Ester Ledeckou čekají první zkoušky v rychlostních disciplínách. Už 3. prosince začne další díl Světového poháru, tentokrát v kanadském Lake Louise. Jak se na závody těší, jakou má formu a koho vidí jako největší soupeřku?

Ledecká se před prvními sjezdy sezóny cítí fajn, ale jak sama říká, důležitější je, jak se bude cítit v den závodu. "To je zásadní. Jsem zvědavá, jaká bude trať, a doufám, že bude hezké počasí. Má prý hodně mrznout, čeká se nějakých 25 stupňů pod nulou, tak uvidíme. Nemám moc ráda, když je mi zima. A to i přesto, že jsem Ledecká," smála se olympijská vítězka v Super-G.

Nicméně Ledecká nezapomíná ani na snowboard a trénuje tak, jako v minulých sezonách. "Vždycky trénuju 50 na 50 snowboard s lyžemi. Měla jsem teď po osmi měsících možnost pár dní trénovat rychlostky v Copper Mountain, tak jsem otestovala lyže, lyžáky a bylo príma se projet větší rychlostí," je spokojená 26letá závodnice.

Související obsah

​Ledecká pojede závodní sjezd po devíti měsících, a pauza tak byla hodně dlouhá. "V létě jsem hodně surfovala a na podzim trénovala na ledovcích v Evropě, pracovala jsem na diplomce a tak," popsala své léto.

Do Lake Louise se Ledecká jistě těší. Při posledních závodech dojela na prvním a čtvrtém místě. "Každý závod je jiný. Nikdy nemám velká očekávání. Přistupuju ke každému závodu stejně svědomitě a snažím se všechno to, co jsem natrénovala, předvést v závodě. Nemůžu pro to udělat víc. Celý tým je připravený odevzdat co nejlepší výkon, ale stojím nohama na zemi. Mezi prvními dvaceti závodnicemi je jen minimální rozdíl ve výkonnosti, změřitelný na setiny, desetiny sekundy," zůstává skromná pražská rodačka.

Související obsah

​A koho považuje za své největší soupeřky? "Špička bude asi vyrovnaná. Rychlá je Sofia Goggiaová, Corinne Suterová, Lara Gutová-Behramiová, dobře teď jezdí Gagnonová, Ilka Stuhecová a samozřejmě Mikaela Shiffrinová. Byla bych moc ráda, kdybych občas překvapila i já, ale stojím nohama na zemi," dodala na závěr sympatická sportovkyně.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události