České florbalistky deklasovaly Lotyšsko, pět gólů nasázela Řepková

Radost českých florbalistek Zdroj: Český florbal/Martin Flousek

Tři zápasy, tři vítězství. To je konečný sumář českých florbalistek po bojích v základní skupině na mistrovství světa ve švédské Uppsale. V posledním duelu rozstřílely Lotyšky 8:0. Hned o pět branek se postarala Martina Řepková.

Skóre otevřela na začátku páté minuty Eliška Chudá, která využila krásné křižné přihrávky od Kubečkové. První jmenovaná zaznamenala svou premiérovou trefu na mistrovství světa. O minutu a půl později odšpuntovala svůj gólostroj Martina Řepková. Ta se trefila přesně na bližší tyč. Na 3:0 upravila Magdaléna Plášková, která zamířila přesně do šibenice.

Do konce třetiny padl ještě jeden gól, který tentokrát přišpendlila míček přesně na vzdálenější tyčku. Ve druhé dvacetiminutovce se na gól čekalo poměrně dlouho. Až ve 32. minutě zkompletovala hattrick Martina Řepková. A ta samá hráčka zvýšila i na 6:0.

​V závěrečné části Češky naprosto v klidu kontrolovaly průběh utkání a dokázaly přidat ještě další dva góly. Na 7:0 dala Nela Jiránková a o poslední branku se postarala opět Martina Řepková, tentokrát střelou z první přesně k tyči.

České florbalistky nyní mají dva dny volno. Čtvrtfinále je čeká v pátek v 16 hodin a vyzvou buď Německo, nebo Dánsko.

Lotyšsko –⁠ Česko 0:8 (0:4, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Chudá (Kubečková), 6. Řepková (Plášková), 15. Plášková (Paloncyová), 18. Řepková (Koníčková), 32. Řepková (Mlejnková), 39. Řepková (Koníčková), 53. Jiráková (Paloncyová), 57. Řepková (Mlejnková).

Mistrovství světa čeká také na muže a v týmu bude také Filip Langer. Poslechněte si rozhovor s českým talentem:

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.