Fotbal

České fotbalistky opět nehrají. Důvodem je covid a zadržení svazového šéfa

České fotbalistky opět nehrají. Důvodem je covid a zadržení svazového šéfa
České fotbalistky Zdroj: Profimedia

V úterý měly české fotbalistky odehrát další kvalifikační duel o mistrovství světa. V Opavě měly nastoupit proti týmu Běloruska. Jenže se tak nestane. Hlavní příčinou je, že v týmu soupeřek řádí covid, ale také to, že policie zadržela šéfa běloruského fotbalu Vladimira Bazanova.

Důvodem Bazanovova zadržení je podle Deníku N to, že přicestoval do České republiky bez povolení ke vstupu. Navíc je údajně spojencem prezidenta Alexandra Lukašenka a pomáhá mu se udržet u moci.

Zápas se měl odehrát v Opavě a celou záležitost tak řeší moravskoslezská policie, která zadržela i Bazanovovu ženu. "Můžeme potvrdit, že v rámci běžně realizované pobytové kontroly byli zajištěni dva cizí státní příslušníci, u kterých je podezření, že vstoupili a pobývali na území Česka v rozporu s aktuálním ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví. Zjišťujeme rovněž oprávněnost jejich pobytu na našem území v souladu se zákonem o pobytu cizinců," řekla právě pro Deník N policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Související obsah

​Ohledně Bazanova se vyjádřil i ministr zahraničí Jakub Kulhánek, který řekl, že pokud přijede šéf běloruského fotbalu do České republiky, tak bude vyhoštěn. Bazanov je v čele tamějšího svazu od roku 2019. Dříve působil v Dynamu Brest.

A co se koronaviru v týmu soupeřek týká, tři byly testovány pozitivně. Hygiena tak následně rozhodla a odložení duelu a přetestování celého týmu. Výsledky by měly být známé v noci. Následně organizátoři utkání společně s UEFA rozhodnou, kdy se zápas odehraje.

České fotbalistky jsou aktuálně v neúplné pětičlenné skupině C na třetím místě s pěti body. Přímo postupuje pouze první tým, druhý jde do tabulky druhých týmů.

Takto mladé české fotbalistky kopou trestňáky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.