Hokej

Po návratu z marodky velká sláva. Jednička draftu podepsala obří smlouvu

Po návratu z marodky velká sláva. Jednička draftu podepsala obří smlouvu
Zdroj: profimedia.cz

Jeden z nejtalentovanějších hráčů současné NHL dostane po nováčkovské smlouvě parádní smlouvu. Centr New Jersey Devils a jeden z nejlepších hokejistů v týmu Jack Hughes se domluvil s Ďábly na osmileté smlouvě.

Ta mladému Američanovi, jehož v New Jersey ve vzdálené budoucnosti doplní i jeho bratr Luke, garantuje osm milionů dolarů ročně (téměř 180 milionů korun). Jack bude brát pouze o 150 000 dolarů více než jeho další bratr Quinn, který září v dresu Vancouveru.

"Miluji být v New Jersey a hrát zde," pronesl Hughes krátce po podpisu dlouhodobé smlouvy. "Myslím si, že tu budujeme něco mimořádného," dodal hráč nosící číslo 86. "Organizace touto smlouvou do mě investuje hodně peněz a nadějí. A já jsem velmi zavázán," pronesl rodák z Orlanda. 

Související obsah

​Hughes podepsal smlouvu jen pár hodin poté, co tým oznámil, že se mladíček vrací po sedmnáctizápasové pauze zpátky do kolotoče NHL. Naposledy hrál ve druhém utkání sezóny, kde jej zranil obránce Lauzon ze Seattlu. 

Stále ještě dvacetiletý centr prožil v minulé zkrácené sezóně průlomový ročník, nasbíral totiž 31 kanadských bodů a letos deklaroval, že bude ještě lepší, ale přibrzdilo jej zranění. Hughes nicméně v prvních dvou duelech nasbíral dvě branky a přidal jednu asistenci. 

S Hughesem působí v týmu také český útočník Pavel Zacha, kterému se střelecky daří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události