Sport

Hvězda Arsenalu v ohrožení! Lupič z Tottenhamu na ni zaútočil baseballkou

Brazilský fotbalista Gabriel, který je jednou z opor londýnského Arsenalu, má za sebou velmi nepříjemnou zkušenost. Přímo u něj doma jej napadli dva lupiči s baseballovou pálkou a chtěli jej okrást o auto, hodinky a mobilní telefon. Mladý stoper se ale dokázal ubránit a zloději utekli. Později jednoho z nich našli podle stopy DNA.

Gabriel se v noci vracel se svým kamarádem domů, když v tom je překvapili dva nezvaní hosté, kteří byli navíc ozbrojení. Chtěli mu ukrást jeho mercedes v hodnotě 45 tisíc liber (1,4 milionu korun) a také hodinky a mobilní telefon. Informaci exkluzivně přinesl web Sportsmail.

Gabriel zvedl ruce nad hlavu a útočníkovi podával klíčky od auta a hodinky. Následně se po něm agresor ohnal baseballovou pálkou, na což stačil obránce Arsenalu zareagovat a vrhl se do protiútoku, během kterého spadla útočníkovi čepice. Následně se mu podařilo vymanit a společně se svým komplicem se dali útěk.

Policii se následně podle DNA na pokrývce hlavy podařilo zjistit, že se jednalo o známého Abderahama Museho z londýnské čtvrti Tottenham, který byl už v roce 2009 zadržen za nelegální držení zbraně. 

Související obsah

"Neutrpěli žádná zranění, ale byl způsoben velký šok. Náhodou si vybrali dvě oběti, které byly zdatné a dokázaly se ubránit," řekl žalobce Martin Lewis.

Podle soudce Anupamy Thompsona neexistují žádné důkazy o tom, že by útočník věděl, že se jedná o hvězdu Premier League. "I když se na něj nezaměřili, protože je známý fotbalista, poznali, že se jedná o velmi bohatého člověka a vyplatí se jej okrást, protože viděli pěkné auto a dům," řekl zástupce judikatury.

Související obsah

​Identifikovaný útočník se nakonec dočkal zaslouženého trestu. Byl odsouzen na pět let za loupež a držení útočné zbraně. Dva spolupachatelé, kteří mu v tom pomáhali, zatím nebyli dopadeni. 

Gabriel se do Londýna přestěhoval loni v létě, když přestoupil z francouzského Lille za 27 milionů liber (815 milionů korun). Se svým novým týmem zakončil sezonu na osmém místě, což znamenalo, že se Arsenal po pětadvaceti letech nedostal do evropských pohárů. Nyní se jim už daří lépe, když po třinácti kolech patří svěřencům trenéra Artety páté místo a vytouženou čtyřku mají na dosah.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Smíšenou čtyřhru na Australian Open vyhráli Mladenovičová a Dodig

První grandslam sezony opanovala ve smíšené čtyřhře dvojice Kristina Mladenovičová a Ivan Dodig. Ti ve finále porazili australský pár Fourlisová-Kubler 2:0 na sety a mohli se na Australian Open radovat z titulu.

Krátká zpráva

Výsledky nočních zápasů NBA

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 105:87, Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 124:115

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonaly Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.