Nenechte si ujít poslední Bellator roku. Senzační Horiguči se vrací pro svůj titul

Konec roku je za dveřmi a stejně tak vrcholí sezóna americké MMA organizace Bellator. Už tento víkend proběhne poslední galavečer roku Bellator 272, který zakončí nevídané střetnutí šampionů dvou organizací. Sergia Pettise se o pás bantamové váhy pokusí připravit bývalý šampion a současný král japonského RIZINu Kyoji Horiguči. Podívejte se, co čeká na fanoušky bojových sportů.

Jak sledovat?

Jako celý rok 2021 i poslední galavečer organizace Bellator můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo. Přímý přenos začíná v sobotu 4. prosince od 1:00.

Hlavní tahák večera

Kartu o jedenácti duelech zakončí zápas v kategorii do 61,2 kg. Šampiona Sergia Pettise vyzve vracející se japonská superstar bojových sportů a jedna z nejlepších bantamových vah světa Kyoji Horiguči. Jednatřicetiletý zápasník za 11 let v profesionálním MMA prohrál jen třikrát, na kontě má 29 vítězství, z toho 18 před limitem. Navíc absolvoval osm zápasů v UFC. Jako šampion japonského RIZINu se nyní vrací do Bellatoru, aby znovu získal to, co už jednou bylo jeho.

Horiguči vybojoval pás šampiona Bellatoru, když v roce 2019 jednomyslným rozhodnutím porazil Darriona Caldwella. V tu chvíli vládl dvěma světovým organizacím zároveň, ale obou titulů se musel ještě tentýž rok vzdát, když ho ze hry vyřadilo poranění kolene. Držitel černého pásu v shotokan karate už znovu dobyl RIZIN, když poslední den roku 2020 zničil v odvetném zápase Kaia Asakuru, nyní chce zpět i druhý pás.

Zdroj: Bellator

Pettis získal korunu bantamu teprve nedávno. V červenci překvapil parádním výkonem a na body porazil favorizovaného Juana Archuletu. Po korunovaci ale před mladším bratrem slavného Anthonyho Pettise stojí nejtěžší zápas dosavadní kariéry. Dokáže titul poprvé obhájit proti japonskému "Karate Kidovi"?

Podívejte se, jak Sergio Pettis získal pás šampiona:

​Jak to vidí sázkovky?

Ačkoli je domácím šampionem Pettis, sázkové kanceláře jasně favorizují zápasníka z východu. Na výhru Horigučiho se pohybuje kurz kolem 1,5, Pettisovi bookmakeři dávají kurz přibližně 2,3.

Hlavní předzápas

Těsně před hlavní bitvou se do kruhové klece vrátí po dvou prohrách veterán pérové váhy Emmanuel Sanchez. El Matador má proti Jeremymu Kennedymu šanci se přiblížit už ke třetí titulové šanci, možná přímo získat právo vyzvat úřadujícího šampiona AJ McKeeho. V cestě mu ale stojí ranař s nebezpečným ground and pound a se zkušenostmi z PFL i UFC. A i kanadský rodák s přezdívkou "JBC" (Junior Bacon Cheeseburger) dobře ví, že skalp čtyřky divize ho přiblíží k titulové šanci nebezpečně blízko. Kdo se k titulu přiblíží, se dozvíme už tuto sobotu.

Související obsah

Zápasová karta

Sergio Pettis (21-5) vs. Kyoji Horiguči (29-3) – o titul bantamové váhy

Emmanuel Sanchez (20-6) vs. Jeremy Kennedy (16-3, 1 NC) – pérová váha

Josh Hill (20-4) vs. Jared Scoggins (10-1) – bantamová váha

Johnny Eblen (9-0) vs. Collin Huckbody (10-3) – střední váha

Alexandr Šablij (20-3) vs. Bobby King (10-3) – lehká váha

John de Jesus (14-9) vs. Kai Kamaka III (8-4-1) - pérová váha

Killys Mota (12-2) vs. Mike Hamel (8-5) – lehká váha

Levan Čocheli (9-1, 1 NC) vs. Vinicius de Jesus (9-4) – velterová váha

Justin Montalvo (3-0) vs. Jacob Bohn (10-7) – lehká váha

Dan Moret (15-6) vs. Spike Carlyle (12-3) – dohodnutá váha 72,5 kg

Oliver Enkamp (10-2) vs. Kyle Crutchmer (7-1) – velterová váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.