Fotbal

Prázdné tribuny na šlágr kola? Dortmund stahuje vstupenky z prodeje

Sobotní program německé Bundesligy nabídne zápas ze všech největší. Der Klassiker proti sobě postaví Borussii Dortmund a Bayern Mnichov. Německý národ je ale v náročné pandemické situaci a vedení žlutočerného celku ruší prodávání lístků na sobotní derby.

Vedení aktuálně druhého celku Bundesligy zrušilo předprodej vstupenek na šlágr kola i celého podzimu proti Bayernu Mnichov. Prodáno bylo 67 000 vstupenek, ale tolik lidí se do Signal Iduna Parku určitě nepodívá. Očekává se snížení kapacity vzhledem k začínající čtvrté vlně koronaviru.  Těm, co již vstupenky zakoupili a na stadion se případně nedostanou, budou vráceny peníze. 

"Jakmile bude učiněno politické rozhodnutí o obsazenosti stadionů v Severním Porýní-Vestfálsku, budeme vás informovat o nové předběžné rezervaci," napsala Borussia Dortmund na svém oficiálním webu. Německo je na začátku čtvrté vlny koronaviru, ve středu bylo oznámeno nejvíce mrtvých od poloviny února (446). Čekají se tak další omezení. 

Související obsah

Ve čtvrtek se má rozhodnout o tom, zda se fotbalové zápasy budou dohrávat opět na prázdných stadionech. Požadují to odpovědné osoby v Sasku i Bavorsku. Bez fanoušků se hrálo již v minulé sezóně. Vítěz šlágru kola bude vedoucím celkem Bundesligy, nyní o bod vede Bayern Mnichov.

Dortmund naposledy porazil Wolfsburg 3:1, Haaland skóroval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události