Tomáš Souček se konečně trefil, ale na výhru to nestačilo. Liverpool ovládl derby

Tomáš Souček se raduje ze vstřelené branky Zdroj: profimedia.cz

Český fotbalový záložník Tomáš Souček se prosadil ve čtrnáctém kole Premier League proti Brightonu již v páté minutě a poslal West Ham do vedení. Kladiváři ale o vedení přišli v úplném závěru utkání, Maupay krásně srovnal nůžkami. Trhákem kola bylo liverpoolské derby, které jasně ovládl tým Jürgena Kloppa.

Tomáš Souček ukončil sérii bez gólu v Premier League v utkání s Brightonem. Havlíčkobrodský rodák si naskočil na centrovaný míč a na první tyčce se parádně prosadil ke vzdálenější tyčce. Dlouho trefa vypadala jako vítězná, ale útočník Maupay krásným gólem nůžkami srovnal a oba celky si rozdělily body.

Přes dvacet minut si zahrál také Matěj Vydra, ale tomu se nepovedlo zvrátit bezbrankový stav. Wolves hráli s Burnley bez branek. Remízou skončil i duel mezi Southamptonem a Leicesterem. Domácí dvakrát vedli, ale vítěz Premier League z roku 2015 pokaždé srovnal.

Velkým trhákem bylo liverpoolské derby, Rafa Benítez poprvé koučoval Everton proti svému bývalému týmu z Liverpoolu. Celek Jürgena Kloppa hrál ovšem dominantně a v každém poločase dal dvě branky. Chelsea si nakonec po náročnějším začátku, kdy zkolaboval fanoušek, poradila s Watfordem v poměru 2:1. Vyhrál i Manchester City.

​Středeční výsledky Premier League:

West Ham United – Brighton & Hove Albion FC 1:1 (1:0)
5. Souček – 89. Maupay

Wolverhampton Wanderers – Burnley FC 0:0

Southampton FC – Leicester City 2:2 (2:1)
3. Bednarek, 34. Adams – 22. Evans, 49. Maddison

Watford FC – Chelsea FC 1:2 (1:1)
43. Dennis – 29. Mount, 72. Zíjáš

Aston Villa FC – Manchester City 1:2 (0:2)
47. Watkins – 27. Dias, 43. Silva

Everton FC – Liverpool FC 1:4 (1:2)
38. Gray – 9. Henderson, 19. Salah, 64. Salah, 79. Jota

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.